Foto: Facebook/Antonija Sjauš Brkić/HGSS - Hrvatska Gorska Služba Spašavanja

Pes zahrieval svojho pána kým prišli záchranári.

Aj tento príbeh z Chorvátska dokazuje, že pes je jednoducho najlepší priateľ človeka. Keď sa Grga Brkić vybral na túru s kamarátmi a so svojím psom, netušil, že práve vďaka jeho aljašskému malamutovi sa táto túra neskončí tragicky.

Pes ostal pri pánovi

Pes menom North totiž udržiaval Brkića v teple po tom, čo počas turistiky spadol a to až tak nešťastne, že sa nemohol hýbať. Ďalší dvaja turisti, s ktorými sa vydal na výstup, sa k nemu nemohli dostať, a tak sa začali vracať, aby do zlého a nedostupného terénu zavolali pomoc.

North ostal pri svojom zranenom pánovi, keďže podmienky boli náročné a Brkićovi hrozilo, že zomrie na podchladenie, oddaný pes si ľahol na svojho pána a svojím teplom ho hrial a udržiaval pri živote.

Incident sa udial pri výstupe počas víkendu do pohoria Velebit pozdĺž Jadranského mora.

Ocenili ho aj záchranári

Priateľstvo a láska medzi človekom a psom nemá hraníc,“ uviedla chorvátska záchranná služba na Facebooku. „Pes sa počas záchrannej misie vo vysokej nadmorskej výške skrútil okolo neho a zahrieval ho,“ píše záchranná služba.

Takmer 30 záchranárov nakoniec dorazilo k zranenému mužovi vo výške 1 800 metrov nad morom. „Minúty a sekundy pred ich príchodom boli také pomalé„, povedal Brkić pre chorvátske médiá. „Tento pes je skutočný zázrak“ dodal zachránený majiteľ. Samotný pes North vyšiel zo zážitku bez zranení.

2
Uložiť článok
Komentovať