Foto: Bory Mall, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Bory Mall môže mať čoskoro nového majiteľa.

Svojho času ho postavili na rozlohe 54-tisíc metrov štvorcových za 150 miliónov eur. Bol prvou stavbou na mieste, kde okolo nákupného centra nestálo nič. Dnes je v jeho blízkosti nemocnica a obytná štvrť a aj ďalšie obchody. Jeho hodnota tak, pochopiteľne, narástla. Kúpi ho však niekto?

Nákupné centrum Bory Mall na okraji Bratislavy poskytuje uspokojenie nákupných potrieb najmä obyvateľom mestských častí Lamač, Dúbravka či Devínska Nová Ves a Záhorská Bystrica. Svoje brány otvorilo v novembri 2014 a po dekáde fungovania zvažuje spoločnosť Penta Real Estate jeho predaj. Uviedol to v rozhovore pre Hospodárske noviny Juraj Nevolník, výkonný riaditeľ spoločnosti.

„V portfóliu máme obchodné centrum, ktoré si držíme už 10 rokov. Zhodou okolností sme si teraz povedali, že nastal čas, aby sme zvážili predaj, ak by sa naskytla dobrá ponuka,“ uviedol.

V „Boroch“, ako centrum familiárne Bratislavčania nazývajú, aktuálne sídli takmer 200 prevádzok, medzi nimi aj kaviarne, reštaurácie, fitko, ale aj jedno z najväčších slovenských kín Cinemax s 12 kinosálami vrátane IMAX sály.

Takto prebiehala výstavba projektu Bory Mall. Foto: TASR (Štefan Puškáš)

Či sa nájde kupec rozsiahleho nákupného centra na periférii hlavného mesta, je otázkou dlhšieho časového obdobia. V Bratislave podľa informácií HNonline naposledy prebehla zmena majiteľa nákupného centra Aupark. V roku 2021 zaň spoločnosti Wood Company a Rodamco Central Europe zaplatili 450 miliónov eur.

Uložiť článok

Najnovšie články