Foto: TASR - Jakub Kotian

Peter Pellegrini spolu so stranou Hlas sa vyjadril k ďalšiemu plošnému testovaniu.

Na dnešnej tlačovej besede vystúpil Peter Pellegrini na čele strany Hlas. Odmieta ďalšie plošné testovanie, ktoré chystá premiér Igor Matovič už 6. decembra.

Petrovi Pellegrinimu sa nepáči, že by ľudia opäť mali prísť v mrazoch na testovanie s tým, že nebude dobrovoľné ale neúčasť bude mať vplyv na zamedzenie voľného pohybu občanov. Odmieta testovanie antigénovými testami, ďalej povedal, že na krízovom štábe boli za plošné testovanie len premiér Igor Matovič a minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Foto: TASR – Michal Svítok

Pellegrini zvažuje zber podpisov na referendum

Pellegrini kritizoval štát, nikto podľa neho nevie, koľko presne antigénové testovanie stálo, rovnako podľa neho strácame prehľad o aktuálnej situácii s pandémiou. Ak by bolo testovanie povinné, strana Hlas zvažuje, že zhromaždenie ľudí využije na zbieranie podpisov k referendu, ktoré by skrátilo volebné obdobie aktuálnej vlády.

Chce tak využiť to, že sa ľudia budú testovať povinne. Zozbierať 350- tisíc podpisov podľa neho nebude problém. Definitívne rozhodnutie však v strane Hlas ešte nepadlo, skôr ide o varovný prst pre vládu a rozhodovanie o plošnom povinnom testovaní. Správu aktualizujeme.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )