koso / / Série
Paul Walker bol veľmi inšpiratívny človek či už na plátne alebo mimo neho. Vypracoval sa z televízie až na filmy a vrchol Hollywoodu. Jeho najúspešnejšia rola...

Paul Walker bol veľmi inšpiratívny človek či už na plátne alebo mimo neho. Vypracoval sa z televízie až na filmy a vrchol Hollywoodu. Jeho najúspešnejšia rola bola vo filme Rýchlo a Zbesilo, kde si zahral postavu Briana O’Connera. Nebol však len hercom. Bol aj vedcom, pracoval pre National Geographic a miloval oceány. Založil viacero charitatívnych nadácií, aby pomáhal ľudom po celom svete.

sissydude.com
sissydude.com

Detstvo a rodičia

Celým menom sa volal Paul William Walker IV a narodil sa 12. septembra 1973 v Kalifornii. Paul vyrastal medzi štyrmi mladšími súrodencami, Caleb Walker, Cody Walker, Ashlie Walker a Amie Walker. Jeho mama, Cheryl, bola modelka a jeho otec, Paul William Walker III, je bývalý boxer, ktorý má na konte dve ocenenia Golden Gloves. Toto ocenenie sa udeľuje každoročne šampiónovi amatérskeho boxu v Spojených štátoch. Napriek vplyvu otca, Paul sa rozhodol držať sa od ringu ďalej. Už keď mal dva roky, účinkoval v televíznej reklame na Pampers. Neskôr chodil na viacero vysokých škôl v Južnej Kalifornii a nakoniec vyštudoval odbor morskej biológie.

etonline.com
etonline.com

Svetlá obrazoviek

Jeho kariéra sa začala v televízii už cez spomínanú reklamu na Pampers. V roku 1985 sa vrátil do televízie a bez problémov si našiel prácu. Účinkoval v „Highway to Heaven“, „Touched by an Angel“ a ďalších seriáloch. Neskôr sa mu podarilo dostať sa na filmové plátna. Jeho filmový debut bol v roku 1986, kedy účinkoval v nízkorozpočtovej hororovej komédii s názvom „Monster in the Closet“.

Predtým, ako sa stal slávnym, bol na konkurze na rolu Anakina Skywalkera vo filme Hviezdne vojny: Epizóda I – Skrytá hrozba (1999), ale na túto rolu bol už príliš starý.  Hovorí sa, že to bola jediná rola, ktorú kedy naozaj chcel.

dailymail.co.uk
dailymail.co.uk, Everett Collection/REX

Nakoniec sa mu podarilo preraziť koncom 90. rokov, v hlavnej úlohe vo filme „Varsity Blues“ (1999) a „She’s All That“ (1999). Dva roky na to sa z neho stala hviezda vďaka slávnemu filmu “Rýchlo a Zbesilo” (2001), kde si zahral po boku Vina Diesela.

Stal sa z neho hrdina akčných filmov

Po prerazení v Hollywoode hral prevažne v akčných filmoch. Občas sa objavil aj v iných žánroch, no aj v tých bola zväčša nejaká tá akcia. V roku 2005 hral hlavnú rolu Jareda v dobrodružno-akčnom filme Do hlbiny / Into the blue, v ktorom sa mu ako potápačovi podarilo objaviť legendárny vrak a dostať sa do problémov s priekupníkom drog.

userscontent2.emaze.com
userscontent2.emaze.com

V roku 2006 si zahral v dobrodružnom rodinnom filme  Osem statočných / Eight below (2006), v ktorom hral postavu prieskumníka na Antarktíde, ktorú musel náhle opustiť kvôli počasiu, a zanechal za sebou svoj tím záprahových psov.

Ďalšie tituly už boli prevažne akčné, napríklad Gangstri/Takers (2010), Vehicle 19 (2013) a Hours (2013).

Jazda na štvrť míle

hollywoodreporter.com
hollywoodreporter.com

Keď sa spomenie meno Paul Walker, každý si spomenie na sériu rýchlo a zbesilo (Fast and Furious). Tento film o pouličných pretekároch plný akcie, zbesilej jazdy a krásnych žien zožal slávu po celom svete. Po úspechu prvého filmu sa odštartovala celá séria, momentálne sa natáča 8. časť, bohužiaľ už bez Paula. Paul si zahral v 6 filmoch Rýchlo a Zbesilo, neobjavil sa len v treťom pokračovaní (Tokyo Drift).

„Skoro som ťa mal…(Dude, I almost had you..)“ – Brian O’Connor

ew.com
ew.com

Pokračovanie na ďalšej strane…

0
Komentovať (0)