Ľudia v Paríži budú môcť využívať mestský priestor pre svoju záhradku. Úradníci dúfajú, že tento zákon pomôže zvýšiť kvalitu života obyvateľov Paríža a zvýši krásu celého mesta a koniec koncov, posilní vzťahy medzi všetkými obyvateľmi Paríža.

V Paríži práve prešiel nový zákon, ktorý umožňuje komukoľvek vysádzanie mestskej záhradky v medziach mesta. Po obdržaní povolenia môžu záhradkári pestovať rastlinky na stenách, v škatuliach, na strechách, pod stromami alebo na plotoch. Môžu kultivovať mestskú zeleň v prednej časti svojej kancelárii či domu. Starosta Paríža si tak kladie za cieľ vytvoriť viac než 100 hektárov zelených stien a striech do roku 2020, pričom jedna tretina tejto zelene by sa poľnohospodársky využila.

pariz1
inhabitat.com

Tento zákon tak vyzýva miestnych obyvateľov, aby si urobili záhradku z parížskeho verejného priestoru. Záhradníci musia používať udržateľné metódy a nesmú používať pesticídy, aby tieto záhradky podporovali aj miestnu biodiverzitu. Taktiež musia byť tieto záhradky vkusné tak, aby skrášľovali celé mesto. Povolenie môžete dostať na 3 roky a keď budete dodržiavať všetky pravidlá, určite vám ho predĺžia.

Inhabitat.com
Príbehy
0
Komentovať (0)