foto: Warner Bros.

Warner Bros a Amazon sa dali dokopy, aby vytvorili skvelú televíznu show.

Show, ktorá prevládne nad všetkými, show, ktorá všetkých uvrhne do temnoty a v tej temnote vytvorí putá. Samozrejme, hovoríme o Pánovi prsteňov. Ak ste knihy a filmy milovali, túto sériu budete milovať tiež.

Variety tvrdí, že Warner Bros. Television v súčasnosti vedú rokovania, aby mohli novelu slávneho autora J. R. R. Tolkiena použiť ako predlohu pre televíznu show, ktorá bude neskôr dostupná na Amazone. Do rokovania sa údajne osobne zapojil aj Jeff Bezos, generálny riaditeľ Amazonu. Jeff Bezos sa zvyčajne na takýchto rokovaniach nezúčastňuje, čo naznačuje, že z tohto projektu je mimoriadne nadšený. Okrem toho je Jeff známym milovníkom žánrov fantasy a sci-fi.

Amazon sa v súčasnosti snaží presadiť novú stratégiu, v rámci ktorej produkuje programy, ktoré by mohli zaujať široké spektrum ľudí po celom svete, nie len domáce publikum. Nie je ešte jasné, ktoré príbehy budú v televíznej show vyobrazené, námety však budú čerpané z Tolkienových pôvodných kníh.

Smeagol has a plan…

Posted by The Lord of the Rings Trilogy on Dienstag, 25. November 2014

Pre tých z vás, ktorí by náhodou nevedeli o čo ide, Pán prsteňov je séria niekoľkých kníh zo žánru fantasy, ktoré sú poriadne hrubé. Autor v nich vyrozprával príbeh Froda Bublíka, hobbita zo Stredozeme. Frodo a jeho malý hobití gang priateľov zvaný Spoločenstvo prsteňa majú úlohu. Musia zachrániť svet pred Temným pánom Sauronom. Sauron chce získať Vládnuci prsteň, a tým aj nadvládu nad celou Stredozemou. Keď sa Frodovi a jeho priateľom podarí zničiť Vládnuci prsteň (známy ináč aj ako Jeden prsteň), podarí sa im zničiť aj temného Saurona.

One 💍 to rule them all. In honor of #WorldEmojiDay, own 👑 of the 💍💍 on iTunes now. http://apple.co/2tbuM0g

Posted by The Lord of the Rings Trilogy on Sonntag, 16. Juli 2017

Cesta do Mordoru k Hore osudu, kde sa prsteň dá zničiť v plameňoch, však nie je vôbec jednoduchá. Frodovi je ale našťastie neustále na pomoci jeho verný priateľ Sam. Nesmieme zabudnúť ani na dediča gondorského trónu Aragorna a čarodejníka Gandalfa, ktorí spoločnými silami zjednotia národy Stredozeme a napokon sa im temné sily podarí poraziť.

Je možné, že do show bude zapracovaná aj kniha s názvom The Silmarillion, ktorá pojednáva o pradávnej minulosti Stredozeme. Tvorcovia zvažujú aj spracovanie deja diela The Hobbit, ktorý predchádzal boju proti Sauronovi.

Putting Glamdring to work.

Posted by The Lord of the Rings Trilogy on Samstag, 22. November 2014

Máme však aj zlé správy. Rokovania sú údajne ešte len v úplných začiatkoch a zatiaľ ešte nebola uzavretá žiadna dohoda, je teda možné, že si ešte nejaký čas počkáme, kým si televíznu sériu skutočne budeme môcť pozrieť.

Pozri aj: Bol vyhlásený najlepší vojnový film všetkých čias. Podľa prestížneho hodnotenia je ním dráma Zachráňte vojaka Ryana

unilad
Príbehy
0
Komentovať (0)