Ilustračné foto: Pixabay

Otrasný prípad sa odohral v Tichej doline, v najprísnejšom stupni ochrany.

Pytliaci na Slovensku opäť vyčíňali. Tentoraz je ale prípad o to závažnejší, že to bolo v chránenej prírodnej rezervácii, v Tichej doline, teda na území s najprísnejším stupňom ochrany. Obeťou sa stal medveď, ktorého pytliak zabil, odniesol si trofej a vnútornosti zahodil do potoka. 

Správu priniesla televízia Markíza. O prípade bola upovedomená polícia, ktorá začala vyšetrovanie. Nájsť pytliaka či pytliakov, ak náhodou boli viacerí, bude ale náročné. Nádej tu ešte stále je, keďže trofej bude potrebné preparovať. Ak ale bola prevezená do zahraničia, nájsť skutočného vinníka, bude ešte o to ťažšie.

Ilustračné foto: Pixabay

Ako v reportáži uvádza lesoochranár Erik Baláž, často boli náznaky, že v Tichej doline sa pytliači, no ani on nečakal, že tam nájdu zvyšky medveďa. Predpokladá, že pytliak môže pochádzať práve z radov poľovníkov, keďže tí majú najľahší prístup do tohto územia.

Okrem toho, že zviera bolo zabité v oblasti s najvyšším stupňom ochrany, medveď patrí medzi zákonom chránené živočíchy. Ostáva nám len dúfať, že polícia prípad vyšetrí a odhalí páchateľa tohto ohavného činu.

Príbehy
0
Komentovať (0)