Foto: TASR - Martin Baumann

Sudca pre prípravné konanie teraz rozhodne o návrhu na väzobné stíhanie obvineného.

Obvineného Dušana D., ktorý v opitosti spôsobil víkendovú dopravnú nehodu v centre Bratislavy s piatimi obeťami, eskortovali vo štvrtok popoludní na Okresný súd Bratislava I. Sudca pre prípravné konanie rozhodne o návrhu na väzobné stíhanie obvineného.

Návrh na väzbu z útekového a preventívneho dôvodu podal v utorok (4. 10.) prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave. Stotožnil sa tak s podnetom od policajného vyšetrovateľa. O väzbe musí súd rozhodnúť do 72 hodín od podania návrhu.

„Jednotlivé okolnosti a argumenty, prečo som vzhliadol dôvody väzby, som opísal v písomne podanom návrhu na vzatie do väzby,“ uviedol prokurátor s tým, že v súčasnom štádiu trestného konania sa nebude bližšie k týmto dôvodom vyjadrovať.

Dušan D. čelí obvineniu z trestného činu všeobecného ohrozenia. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo na doživotie. Obvinený pod vplyvom alkoholu šoféroval v nedeľu (2. 10.) neskoro večer auto, ktoré narazilo do zastávky mestskej hromadnej dopravy Zochova. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a niekoľko zranených.

Foto: TASR – Martin Baumann

Vraj „nebol agresívny“

Právny zástupca Jiří Kučera pred budovou súdu zopakoval, že obvinený skutok ľutuje a chce sa ospravedlniť aj rodinám obetí. V uznesení o vznesení obvinenia sa nedočítal, že mal byť jeho klient po zadržaní agresívny. „Príslušník Hasičského a záchranného zboru hovorí opak, že bol slušný. Len že hovoril príslušníkovi polície, že je chorý. Má viacero diagnóz,“ podotkol Kučera.

Išiel rýchlosťou 130 km/h

Vodič Dušan D. išiel pred nárazom do ľudí na zastávke mestskej hromadnej dopravy Zochova v Bratislave odhadom podľa znaleckého posudku rýchlosťou 130 kilometrov za hodinu, pričom pri samotnej zastávke jeho rýchlosť predstavovala 100 kilometrov za hodinu. Pre médiá to pred dnešným rozhodnutím súdu o väzbe obvineného povedal jeho obhajca Jiří Kučera.

Uložiť článok

Najnovšie články