Foto: Instagram (guskenworthy)

Ľuboš Belko / / News
Napriek tomu, že žijeme v modernom svete a už po stáročia je pes úžasným spoločníkom pre človeka, nájdu sa kultúry, ktoré s konzumáciou mäsa týchto zvierat nemajú najmenší problém.

O tom sme vás už informovali v článku, v ktorom sme poukazovali, že aj počas olympiády bitúnky v Južnej Kórei zabíjajú milióny psov. Na tento problém poukázal tiež americký lyžiar Gus Kenworthy, ktorý sa zúčastnil olympiády v Pchjongčchangu. Vďaka jeho vplyvu sa mu podarilo v spolupráci s organizáciou Humane Society International zatvoriť juhokórejskú farmu na psie mäso, čo z neho spravilo skutočného hrdinu.

Vo svojom Instagramovom poste Gus vysvetlil svoj postoj k situácii. „Mojou úlohou nie je uplatňovať západné zvyky v tejto krajine, no spôsob akým tu bolo s týmito zvieratami zachádzané je absolútne neľudský a žiadna kultúra by nemala podporovať krutosť na zvieratách.“ Vďaka nemu a HSI sa tak podarilo zachrániť viac ako 90 psov. Chlpáčov, ktorých vytrhol z tragického osudu teraz čaká v Spojených štátoch adopcia. Jedného z nich si privlastnil aj samotný Gus.

Ide o sučku huskyho a šteňa dostalo meno Beemo. „Nemôžem sa dočkať toho, ako jej dám ten najlepší život,“ dodal Gus. Toto však nie je prvý dobrosrdečný čin, ktorý Gus spáchal. V roku 2014, teda v čase kedy sa zúčastnil olympijských hier v Soči, zachránil z ulice päť túlavých psov. Jeho vtedajší, dnes už bývalý priateľ Robin MacDonald zostal v tom čase v Rusku o mesiac dlhšie, aby sa o psíkov postaral. Aj napriek tomu, že mali oba tieto príbehy šťastné konce, Gus poukázal na to, že v krajine sa stále nachádzajú milióny psov, ktoré trpia v otrasných podmienkach očakávajúc istú smrť.

V Južnej Kórei síce platí prvý zákon o ochrane zvierat od roku 1991, no doposiaľ sa v tejto krajine neuplatnil taký, ktorý by zakazoval zabíjanie psov pre mäso. V tomto prípade teda neexistujú žiadne regulácie v tom ako bude pes zabitý. Štatistika z roku 2017 však hovorí, že počet psích fariem sa znížil v priebehu dvoch rokov zo 17 tisíc na 2 800. Osud kórejských psov je tak na dobrej ceste.

Pozri aj: Dúfa, že prelomí ľady homofóbie. Olympijský lyžiar pobozkal svojho priateľa počas živého vysielania

ladbible.com
0
Komentovať (0)