GoFundMe/ladbible.com

Návšteva príbuzných sa razom zmenila na nočnú moru, z ktorej sa ale nedá len tak prebrať.

Keď sa Terry Pareja rozhodol navštíviť svoju rodinu v Austrálii vtedy netušil, ako mu táto návšteva zásadne zmení život. Po niekoľkých dňoch v spoločnosti blízkych, začal pociťovať problémy, ktoré sa najprv javili ako nie veľmi akútne. Opuchla mu jedna noha, kvôli čomu začal krívať. Bohužiaľ sa to stalo cez víkend a v meste Birchip nedokázal zohnať lekára. Keď prišiel v pondelok na pohotovosť, dozvedel sa nepríjemnú skutočnosť. 

Udalosť sa stala na konci februára. Po návšteve pohotovosti bol prevezený do nemocnice v Horshame, kde podstúpil naliehajú operáciu, pri ktorej mu amputovali pravú nohu. Aby to ešte nebolo dosť zlé, lekári si čoskoro uvedomili, že infekcia, ktorá mu napadla pravú nohu sa rozšírila aj na ľavú. Bol prevezený do nemocnice v Melbourne, kde mu amputovali aj druhú nohu.

Čo sa ale Terrymu vlastne stalo? Lekári usúdili, že za jeho zlým stavom stálo uhryznutie pavúkom. Podľa názoru lekárov Terry utrpel nekrotický zápal, ktorý bol spôsobený bakteriálnou infekciou a tá napadla svaly, tkanivá a tiež vnútorné orgány.

Sylke Rohrlach/wikipedia.org

65-ročný muž nateraz ostáva v nemocnici vo vážnom stave s vysokým krvným tlakom a so zlyhávajúcimi obličkami. Jeho sestra sa obáva, že okrem nôh budú musieť Terrymu amputovať aj ruky.

Lekári pátrali po druhu pavúka, ktorý tento stav spôsobil. Usúdili, že za Terryho komplikáciami stojí pavúk Lampona murina. Jeho uhryznutie spôsobuje pálivú bolesť, opuch a svrbenie. Občas ale môžu nastať vzácne komplikácie, ktoré sa prejavujú práve stavmi, aké má Terry. Správy z toxikológie, ale na 100% nepotvrdili, že komplikácie spôsobilo skutočne uhryznutie týmto pavúkom.

Channel 7

Lekári tvrdia, že Terry bude musieť ostať v nemocnici ešte minimálne rok a jeho rodina už chystá všetko potrebné, aby mu boli nápomocní. Bohužiaľ, Terry si nevybavil pred cestou poistenie, a tak účty za lekársku starostlivosť sa začínajú hromadiť. Terryho dcéra už založila stránku, kde mu ľudia môžu na liečbu prispieť.

David McClenaghan CSIRO Entomology Lamponidae/wikimedia.org

Austrália je domovom mnohých jedovatých živočíchov, medzi ktorými sú samozrejme aj jedovaté pavúky. Avšak treba poznamenať, že väčšina pavúkov je neškodných. Niekedy to však osud zariadi inak a situácia sa vyvinie aj takýmto zlým smerom.

Pozri aj: Čo by sa stalo, keby všetky pavúky zmizli?

interez.sk (Matej Mensatoris), ladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)