Foto: YouTube.com/Ivan Donoval

Väčšina z nás by si na oddych počas dovolenky vybrala luxusný, no cenovo dostupný hotel.

Mnoho ľudí však holduje adrenalínovým zážitkom vo forme paranormálnych javov. Chodia na miesta, kde sa odohrali desivé vraždy či miesta, ktoré inšpirovali vytvorenie ikonických hororov. Ideálnym miestom pre milovníkov paranormálnych javov sú hotely a tieto partia do zoznamu tých najdesivejších.

Ako uvádza portál All That is Interesting, paranormálne javy boli vždy súčasťou kultúry a je prirodzené, že sa o ne ľudia zaujímajú, aj keď z nich naskakujú zimomriavky. O existencii duchov a ich aktivite neexistuje žiaden skalopevný dôkaz, okolo nás sa však neraz dejú zvláštne veci, ktoré jednoducho nedokážeme racionálne vysvetliť. Ak aj vy patríte k tým, čo sa „radi boja“, o týchto strašidelných hoteloch by ste mali jednoznačne vedieť.

Hotel Cecil v Los Angeles

Los Angeles je miestom, kde sa zrodí nejedna filmová hviezda, no, žiaľ, je aj miestom, kde vyhasne nejeden život. Mnoho z nich vyhaslo práve v útrobách hotela Cecil. Napríklad, pred niekoľkými rokmi sa podarilo nájsť v nádrži na vodu rozkladajúcu sa mŕtvolu. Desivá je v tomto prípade nielen samotná mŕtvola, ale aj fakt, že hoteloví hostia užívali vodu s rozkladajúcim sa tkanivom. Išlo o mladú Kanaďanku Elisu Lam, ktorú zachytili aj hotelové kamery. Jej správanie je viditeľne zvláštne, no príčinu jej smrti sa nepodarilo odhaliť.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Hotel Celcil in Downtown Los Angeles. American Horror Story Hotel was based on/inspired by Hotel Cecil where a string of suicides, murders, and other mysteries such as the death of Elisa Lam. (the Canadian tourist who is now known for the ‚elevator video‘ where she starts acting strange, hiding, pushing all the buttons etc. and her body is then found on the roof in the hotels water tank. Very weird that I just happened to pass it and gravitate towards it even though I had no clue what hotel it was or what history it had. I googled it later and found out. #hotelcecil #elisalam #elevator #mystery #ahshotel #ladygaga #thecountess #losangeles #murdersite #suicide #mysterious #unexplained #fx #la #weird #vibes #video #dtla #vacation #trip #yass #gaystagram #instagay #instahomo #americanhorrorstory

Príspevok, ktorý zdieľa Shane (@shane_cardinal_),


Od roku 1930 sa na tomto mieste odohralo 16 vrážd a samovrážd, prebýval tu nejeden slávny sériový vrah a udialo sa tu množstvo udalostí, ktoré sa nepodarilo objasniť. Tesne po otvorení hotela si žiletkou podrezal vlastné hrdlo seržant Louis D. Borden a len o 4 roky neskôr skočil zo strechy člen námornej pechoty. V roku 1962 zomrel 65-ročný George Giannini, na ktorého dopadla 27-ročná žena. Tá po hádke s manželom spáchala samovraždu skokom z okna. Je séria nešťastných udalostí na tomto mieste skutočne len náhodou?

Reštaurácia Fontána v Dunajskej Strede

Niekoľko desivých miest nájdete aj na Slovensku a patrí medzi ne napríklad reštaurácia Fontána. Aj keď sa tu nedejú záhadné samovraždy, jatky z 25. marca 1999 si pamätá celé Slovensko.

Ten deň sa do dejín zapísal čiernymi písmenami, keď tu traja maskovaní strelci popravili 10 príslušníkov mafie, vrátane podnikateľa a bossa zločineckej skupiny, Tibora Pápaya. Dnes po vražde neostalo ani stopy, mnohí si však rozmyslia, či chcú jesť na mieste, kde bolo vystrelených 113 nábojov a pretiekli litre krvi.

Hotel Stanley v Colorade

Iste ste už aj vy počuli o filmovej klasike Žiarenie od Stanleyho Kubricka. Hotel sa nachádza v Národnom parku Rocky Mountain a ročne ho navštívia tisícky milovníkov paranormálnych javov a kinematografie. Portál Fincance Buzz dokonca hotel Stanley označil za najdesivejší na svete. Jeho výstavba začala ešte v roku 1907 a od počiatku sa tu diali zvláštne veci. Pobudol tu dokonca aj slávny spisovateľ Stephen King a práve toto znepokojivé miesto ho inšpirovalo k napísaniu knihy, ktorá sa stala predlohou pre slávny horor Žiarenie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Beautiful clouds over The Stanley last night!

Príspevok, ktorý zdieľa The Stanley Hotel (@thestanleyhotel),

Michalovský panelák

V Michalovciach na východe Slovenska sa nachádza ďalšie zo zoznamu desivých miest a vyslúžilo si prezývku Michalovský Černobyľ. Stojí na sídlisku SNP a pôvodne mal poskytnúť domov pre 200 nových rodín. Z rôznych dôvodov však panelák niky nebol dostavaný a stal sa miestom, ktoré dnes obľubujú najmä bezdomovci a narkomani. Mnoho miestnych obyvateľov sa tam však neodváži vkročiť aj kvôli údajným paranormálnym javom.

Hotel Chelsea v New Yorku

Na tomto mieste prebývalo množstvo celebrít, istý čas tu žil napríklad Andy Warhol, Jackson Pollock a dokonca aj Madonna. Hovorí sa však, že hotel Chelsea je len pre skutočných odvážlivcov, keďže tu strašia duše najmenej dvoch ľudí.

Paranormálne javy najčastejšie hlásia zamestnanci hotela a niektorí napríklad tvrdia, že sa po chodbách preháňa mŕtvy Sid Vicious, ktorý mal údajne práve na tomto mieste zavraždiť svoju priateľku.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Chelsea Hotel , New York City.

Príspevok, ktorý zdieľa Harveys Cocktail-Bar (@harveyscocktailbar),

Hora krížov v Litve

Hore krížov v Litve počul zrejme len málokto, no toto miesto má skutočne jedinečnú atmosféru. Ide o pútnicke miesto, ktoré ročne navštívi veľké množstvo ľudí a mnoho veriacich tu za posledné desaťročia zanechalo kríže, ružence, sošky a iné symboly. Presný počet krížov nie je známy, odhaduje sa však, že ich je tu viac ako 100-tisíc. Aj keď ide o pútnické miesto, nočné návštevy nie sú pre slabšie povahy.

Diego Delso [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons

Ostrov Poveglia v benátskom zálive

Ľudia desia choroby od nepamäti, ide totiž o neviditeľného nepriateľa, ktorý dokáže spôsobiť pandémiu nevídaných rozmerov. Aj preto sa na zozname desivých miest ocitá aj ostrov Poveglia v benátskom zálive. Na tomto mieste sa totiž pochovávali obete moru. Miesto slúžilo nielen ako pohrebisko, vláda tu kedysi izolovala každého, kto javil známky ochorenia, živého či mŕtveho. Navyše, v 20. storočí tu údajne bol ústav pre duševne chorých, kde sa na pacientoch testovala napríklad lobotómia. Na ostrove svoju smrť našlo až 160-tisíc ľudí a aj keby sa sem niekto odvážil, vstup je sem zakázaný.

Visiace rakvy na Filipínach

Jednotlivé kultúry odlišujú najmä zvyky a tradície a vďaka jednej z tradícií nájdete aj na Filipínach poriadne desivé miesto. Starodávny vymierajúci kmeň Igorot žijúci v sagadskej oblasti verí, že čím vyššie sa bude telo zosnulého nachádzať, tým bližšie bude k predávnym predkom. Telá preto nepochovávajú, ale v rakvách ich vešajú z útesov.

Kok Leng, Maurice Yeo from Singapore, Singapore [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons

Mesto bábik v Japonsku

Predstavte si, že všetci vaši susedia zomreli alebo sa odsťahovali, no vám sa nechce opustiť domov. Čo by ste robili? Obyvatelia tohto mesta sa rozhodli, že po tom, čo ich ostalo len 35, nahradia chýbajúcich spoluobčanov bábikami. Dnes obýva mesto Nagoro 350 bábik a nezvyčajná atrakcia priláka nejedného turistu. Predstavte si však, že sa večer vraciate domov z práce a gombíkové oči na vás upiera 350 bábik.

Ostrov bábik v Mexiku

Aj keď sú bábiky obľúbenou detskou hračkou, zdá sa, že sú aj obľúbenou témou hororov. Muž, ktorý ostrov bábik vytvoril, sa však o žiadnu hororovú show nepokúšal. Podľa portálu Big Seven Travel sa muž menom Julian pokúsil zachrániť dievča, to však zomrelo za zvláštnych okolností. Aby si uctil jej pamiatku, Julian začal zbierať rôzne bábiky a rozvešal ich po ostrove. Nanešťastie, neskôr na ostrove zahynul aj samotný Julian.

Esparta Palma [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons
Na akom najdesivejšom mieste ste sa doteraz ocitli vy?

All That is Interesting, Trip Advisor, Vogue
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )