Ilustračná foto: TASR - Michal Svítok

Podľa slov hovorcu ochranky nešlo o trestný čin ani priestupok.

Rok a pol tajilo vedenie policajnej ochranky incident, ku ktorému došlo v budove Poslaneckej snemovne v Českej republike. Ochranka objavila na pánskej toalete drogu, z vyšetrovania sa zistilo, že išlo o kokaín.

Ako informuje web Seznam Zprávy, informovaná o tom nebola predsedníčka Snemovne Markéta Pekarová Adamová a ani vedúci úradníci.

Prípad sa „ututlal“

„Môžeme potvrdiť, že príslušníci Ochrannej služby PČR vo vami spomínanom období na jednej z toaliet Poslaneckej snemovne v Parlamente ČR, objavili na základe svojej vlastnej činnosti a monitoringu diania v tomto chránenom objekte prázdny papierik, ktorý zaistili,“ povedal hovorca ochrannej služby Tomáš Procházka.

Dodal tiež, že vedenie ochrannej služby prípad uzatvorilo s tým, že nešlo o trestný čin ani o priestupok, keďže bolo nájdené minimálne množstvo drogy. Preto svoj nález ďalej nehlásilo.

Ochranke malo byť podľa informácií CNN Prima News podozrivé, že z toalety počuje zvláštne klopanie, a to aj niekoľkokrát v priebehu pár hodín.

Nález, ktorý našli na toalete, vložili príslušníci do uzatvárateľného vrecka a previezli do sídla služby na Hradčanoch. Test ukázal na kokaín. Následne ochrankári vyhodnotili, že záhadné klopanie bolo „porcovanie“ kokaínu platobnou kartou.

Ochranka rok a pol o tomto incidente mlčala. Podľa Procházku jej členovia ani vedenie nepovažovali za dôležité prípad ďalej rozoberať, keďže nedošlo k ohrozeniu bezpečnosti chráneného objektu a ani nikomu z prítomných nehrozilo nebezpečenstvo.

Uložiť článok

Najnovšie články