Foto: Pixabay

Lukáš Mužla / / News
Obyvateľov malého mesta na západnom pobreží Floridy vystrašila neobvyklá správa o extrémnej aktivite zombie.

Nie je to tak dávno, keď ostali obyvatelia Havaja vystrašený poplašnou správou, oznamujúcou varovanie pred blížiacou sa balistickou raketou. Podobný prešľap však nenechal na seba dlho čakať. Len pred pár dňami boli totiž obyvatelia menšieho mestečka na pobreží Floridy informovaní o tom, že sa po uliciach preháňajú zombie. Na prvý pohľad znie správa absolútne nereálne, no úprimne, nevystrašila by vás, keby vám prišla uprostred noci?

Len pred niekoľkými dňami obdržali obyvatelia floridského mesta Lake Worth na západnom pobreží polostrova správu o tom, že v ich meste sa pohybujú zombie. Správa poslaná o 1:45 v noci v priebehu masívneho výpadku elektrickej energie, pochádzala priamo zo systému správy mesta Lake Worth a písalo sa v nej asi toto:

„Výpadok elektrickej energie a výstraha pred zombie pre obyvateľov Lake Worht a Terminus. V dôsledku extrémnej aktivity zombie je poškodených asi 7 380 odberateľov energie (zákazníkov). Čas obnovenia dodávok neistý“.

Foto: PixabaySpráva o aktivite zombie bola samozrejme falošná, pravdivá ostala len časť s výpadkom elektrickej energie. Napriek tomu sa určite našlo mnoho obyvateľov mesta Lake Worth, ktorým pri prečítaní správy uprostred noci asi nebolo všetko jedno. Ako k nedorozumeniu došlo, ešte oficiálne známe nie je. Hovorca správy mesta Ben Kerr  sa prostredníctvom sociálnej siete Facebook obyvateľom mesta ospravedlnil, no príčinu nedorozumenia nevysvetlil. Niektoré internetové zdroje však uvádzajú, že sa niekto musel do mestského systému nabúrať.

V správe od mesta Lake Worth sa varovanie netýka len obyvateľov tohto mesta, ale i miesta s názvom Terminus, ktoré je vám možno známe zo seriálu Walking Dead. Autori neváhali a o poplašnej správe informovali i svojich fanúšikov.


Pozri aj: 400-ročná záhrada so stromami staršími ako Napoleon. Už čoskoro môžete pod Tatrami zažiť jedinečný hudobný festival na mieste, o ktorom ste ešte nepočuli

iflscience.com
0
Komentovať (0)