Foto: Medial Banana, Sound Garden

Lukáš Mužla / / Lokál
Už budúci mesiac sa v maličkej dedinke na Liptove uskutoční hudobný festival v skutočne unikátnom priestore. Srdečne vás pozývame.

Ak patríte k fanúšikom letných hudobných festivalov so silným zastúpením domácej scény v tom najpríjemnejšom možnom prostredí, mali by ste spozornieť. Už o necelý mesiac sa totiž pod Tatrami priamo v 400-ročnej záhrade lemovanej stromami staršími ako sám Napoleon, uskutoční po prvý raz festival SoundGarden. 

Unikátne miesto

Liptovská kotlina a Partizánska Ľupča. Maličká obec, kde každý pozná každého a všetci obdivujú výhľady na Tatry, Nízke Tatry, majestátny Choč či Liptovské more (Liptovská Mara). V Partizánskej Ľupči nájdete okrem kostola, pošty a pohostinstva i 400-ročnú záhradu, ktorá sa už 16. júna stane dejiskom prvého ročníka festivalu Sound Garden. Hendlova záhrada (nesúca meno po pôvodnom majiteľovi a obyvateľovi Partizánskej Ľupče) bola už v dávnej minulosti dejiskom miestnych slávností, osláv a podujatí. Medzi stromami, z ktorých mnohé si ešte pamätajú porážku Turkov pri Viedni, si však budete môcť oddýchnuť, pochutiť i poriadne sa zabaviť na tom najlepšom, čo aktuálna hudobná scéna Slovenska ponúka i toto leto.

Foto: SoundGarden
Foto: SoundGarden

Kto zahrá?

Celý festival Sound Garden sa odohrá na dvoch scénach. Jednou z nich bude aj Interez stage, na ktorom vám zahrajú interpreti ako Chiki Liki Tu-a, Nvmeri, Diego, Medial Banana, B-Complex i dvojice Haf & Beyuz či Lyrik a Bene, ktorých poznáte ako Modré Hory. Na Panoptikum stage to budú zas interpreti zo sveta elektronickej hudby ako napríklad DJ Vesnu, či zahraničný hosť z Nemecka, DJ Conzuela Numez.

Foto: Sound Garden
Foto: Sound Garden

Na čom si pochutiť?

Okrem kvalitnej slovenskej scény láka festival Sound Garden i na gastronómiu. Ochutnať budete môcť napr. fantastickú japonskú špecialitu Ramen, poctivé lokše robené na dreve, vynikajúce burgre od Bearded Brothers, skvelé liptovské remeselné pivo Liptovar, poctivé vínka od Slobodného vinárstva a mnohé ďalšie šmakocinky, vybrané tak, aby ste na festivale dostali len to najlepšie občerstvenie v tej najvyššej možnej kvalite.

Foto: Bearded Brothers (Marek Mucha)

Užitočné info

Vstupenky

Lístky na prvý ročník festivalu Sound Garden si môžete zakúpiť na tomto odkaze len za 15 €.

Doprava

Do Partizánskej Ľupče sa dostanete pohodlne autom i autobusom. Pri doprave vlastným motorovým vozidlom stačí odbočiť z D1 medzi Ružomberkom a Liptovským Mikulášom pri Ivachnovej. Autobusové spojenie je dostupné z oboch blízkych miest a teda z Ružomberka i Liptovského Mikuláša.

  • Autobusová doprava Liptovský Mikuláš – Partizánska Ľupča (16.6) – 6:25, 13:00, 18:50
  • Autobusová doprava Ružomberok – Partizánska Ľupča (16.6) – 11:20, 14:20, 16:20, 17:35

Parkovanie

Veľké záchytné parkovisko s kapacitou 250-300 osobných automobilov bude návštevníkom k dispozícii vo vzdialenosti asi 100 metrov od areálu festivalu celkom zdarma.

Pitná voda & sociálne zariadenia

V areáli bude samozrejme dostupná pitná voda i klasické „festivalové“ sociálne zariadenia pre všetkých návštevníkov. Sprchy však na festivale nehľadajte, veď komu by ich aj na jeden deň bolo treba.

Stanovanie

Napriek tomu, že ide o jednodňový festival, bude stanovanie v priestoroch možné i keď nepôjde o oficiálne stanové mestečko festivalu. Tí, ktorí však nechcú po dobrej párty v noci cestovať, budú môcť svoje stany rozložiť priamo v 400-ročnej záhrade na okraji areálu festivalu.

Pozri aj: Teplé sprchy, The Chemical Brothers, GusGus, Noisecut či Garáž stage. Pýtali sme sa ľudí, na čo sa najviac tešia na Pohode

0
Komentovať (0)