Obvineným hrozia veľké tresty.

Českí policajti z Národnej protidrogovej centrály hlásia obrovský úlovok. Po sedemmesačnom vyšetrovaní zadržali celkovo 14 ľudí, z toho 11 Čechov a troch cudzincov, u ktorých našli veľké množstvo drog, informuje česká polícia.

Akcia Konor

„Členovia organizovanej skupiny sú obvinení z distribúcie liečiv s obsahom pseudoefedrínu, ďalej z predaja metamfetamínu a kokaínu“ informuje polícia. Obvinení mali dovážať drogy zo Slovenska a nešlo o žiadne malé množstvá. Hlavný obvinený má byť práve človek, ktorý dovážal drogy z nášho územia. Tie dodával nielen v Prahe, ale aj v Královohradeckom a Pardubickom kraji. Akcia dostala krycí názov Konor.

„Na území Českej republiky bolo pri akcii s krycím názvom Konor zaistených celkom 5,2 kg kokaínu, 1,2 kg sušiny marihuany, 1,8 kg hašiša, 0,9 kg pervitínu, 1 kg prípravku s pseudoefedrínom, tri nelegálne držané ručné strelné zbrane a kompletné laboratórium na výrobu drog. Ďalej 4 vozidlá, 405 500 Kč a 25 945 Eur,“ dodáva polícia.

Skutočne obrovský úlovok však objavili na Slovensku, kde zaistili 97 kilogramov hašiša, 150 gramov pervitínu a jedno vozidlo. Obvineným teraz hrozia rôzne tresty, niektorým až 18 rokov za mrežami.

Uložiť článok

Najnovšie články