Ilustračné foto: TASR, Pexels

ČT Sport si už cez svojho operátora nepozriete, možnosťou je jedine cezhraničný DVB-T príjem.

Ak zvyknete sledovať stanicu ČT Sport, v najbližšej dobe ju budete zrejme v ponuke svojho operátora hľadať márne. Musia ju okamžite vyradiť, upozorňuje portál Omediach.com.

Viacerým slovenským operátorom doručila Česká televízia v týchto dňoch list. Vyzýva ich, aby stiahli stanicu ČT Sport zo svojej programovej ponuky. Podľa UPC nemajú inú možnosť, ako televíziu vyradiť. Výzvu a jej načasovanie vníma operátor za aktivitu koordinovanú niektorými slovenskými vysielateľmi, ktorých cieľom je odstrániť konkurenciu v podobe českých staníc.

„Keďže ide o výzvu na vypnutie stanice priamo od jej vysielateľa, teda Českej televízie, operátori nemajú inú zákonnú možnosť než stanicu bezodkladne odstrániť z programovej ponuky,“ uvádza UPC s tým, že výzvu dostali takmer všetci slovenskí operátori.

Výzvu dostali aj operátori, ktorí stanicu v ponuke nemajú

ČT Sport sa už dlhšie pritom nenachádza v ponuke O2, Skylink, Magio od Telekomu či Orange, ten síce dostal výzvu tiež, no spoločnosť uviedla, že vo svojej ponuke majú len „tie programy ČT, ktoré je na základe zmluvy s ňou možné legálne šíriť na Slovensku. Konkrétne ide o verejnoprávne programy ČT1, ČT2 a ČT24. Retransmisiu programu ČT Šport nevykonávame,“ reagovala pre Omediach.com Alexandra Piskunová z Orange.

Uložiť článok

Najnovšie články