Foto: Instagram (kajimuky, brunobyeee)

Ľuboš Belko / / Lokál
Po mnohých rokoch užívania si našich milovaných Horaliek sa ich dočkajú aj na západe. Do Nemecka expanduje firma, ktorá ich má na svedomí.

Budeme slávni. A možno nie, ale je to veľký úspech. Horalky sú nesmierne úspešnou cukrovinkou, ktorou miestni labužníci nikdy nepohrdnú. A od teraz tomu zrejme nebude inak vo Východnom Nemecku, kde sa tieto arašidové pokušenia dostali na miestne pulty.  Spoločnosť, ktorá stojí za výrobou najobľúbenejších slovenských cukroviniek zvyšuje svoje obraty závratným tempom. Takže na váhu stúpajte opatrne.

Pre portál etrend.sk sa vyjadril Pavol Jakubec, ktorý je spolumajiteľom spoločnosti I.D.C. Holding, tá je producentom mnohých sladkostí vrátane Horaliek. „„S Kauflandom rokujeme, že by sme začali dodávať naše produkty do celej jeho nemeckej siete, ktorá zahŕňa až jeden a pol tisíca predajní. Navyše nové dodávky do Nemecka by nemuseli zahŕňať iba Horalky, ale aj ďalšie naše cukrovinky.“ Je to významný krok, pretože doteraz boli ich produkty vyvážané len do susedných krajín.

Trend ďalej uvádza, že spoločnosť bude schopná produkovať 40 ton cukroviniek ročne. K tomu výrazne prispieva fakt, že v Seredi budujú novú základňu za 60 miliónov eur. Mimo expandovania do Nemecka začala spoločnosť spolupracovať aj s rakúskou sieťou Penny Market. Vďaka tomu bude ich produkcia zvýšená o 10 tisíc ton ročne. Do teraz smerovali tieto produkty iba do Maďarska, Česka a Poľska, mimo tých však boli dovážané produkty aj do Ruska a Veľkej Británie, pre Slovákov žijúcich na tomto území.

Pozri aj: Mladík z Taiwanu prešiel celé Slovensko a navštívil naše najkrajšie miesta. Zo svojich potuliek spravil video, ktoré vás zaručene pobaví

etrend.sk
0
Komentovať (0)