foto: Jaroslav Novák, interez.sk

Po 10 rokoch opäť v Bratislave.

Zvýšil vibrácie v  NTC Aréne na maximum a my sme boli pri tom. Raise Vibration Tour 2018, 5. jún, Národné Tenisové Centrum on a my. Atmosféru v sále predpripravila americká predkapela MF Robots. Originálna zmes funku, soulu i acid jazzu, tanečné groove, energia a sex-appeal. Dostatočne nabudili postupne prichádzajúcich divákov na hlavnú hviezdu večera.

foto: Jaroslav Novák, interez.sk

Neverili by ste, že tento americký hudobník, skladateľ a multiinštrumentalista čoskoro oslávi 54 rokov. Do Bratislavy prišiel v sprievode 7 talentovaných hudobníkov a odpálili to na plné obrátky. Lenny Kravitz na jeho európskom turné.

„We can get it all together„. Úvod to všetko spojil a predzvesť nezabudnuteľného večera visela vo vzduchu. Preplnená aréna jasajúcich divákov, pulzujúca svetelná stroboskopová show, štýlovo nadizajnované pódium s nezameniteľným bronzovým dvojoblúkom, typickým pre toto turné a strhujúci Lenny so svojou kapelou.

foto: Jaroslav Novák, interez.sk

Dav v okamihu prekričal hlas jednej fanúšičky: „Lenny milujem ťaaa.“ Spevák sa pousmial a odpovedal do mikrofónu: „Chcel by som ti povedať, že aj ja ťa milujem bejby“.

A prišlo na nový hit „Low“. Slovenskí diváci nesklamali a sálou sa niesol jednotný spev refrénu. Tribúna burácala. Všetci v okamihu tancovali v rytme funky a party nebola len v hľadisku, ale aj na pódiu. Lenny predvádzal svoje tanečné kreácie spolu s dychovou sekciou svojej kapely.

foto: Jaroslav Novák, interez.sk

Elegán „funkujúci“ pozdĺž celého pódia vystriedal počas koncertu niekoľko gitár.

To, že je jedným z najlepších rockových hudobníkov sveta, predviedol aj v hitoch „Fly Away“ či „American Woman“. Publikum jasalo a spievalo spolu so spevákom. Atmosféra sa stupňovala.

Priestor na svoje sólo dostal aj kvílivý saxofón či energizujúce bicie. Na radosť fanúšikov, Lenny s gitarou predviedol strhujúce battle s trubkárom a s gitaristom. Bola to neskutočná nočná párty pod hudobnou taktovkou jediného muža. Muža, ktorý opantáva davy v sálach a halách po celom svete.

foto: Jaroslav Novák, interez.sk

Ja som ten, kto ťa skutočne miluje (I’m the one who really loves you baby) spieva Lenny v  skladbe I’ll Be Waiting. V okamihu sa z drsného rockera stáva melancholický romantik, hrajúci na klavíry a dav tají dych.

Na pódiu v závere ostáva jammujúca kapela a Lenny schádza z pódia a fotí sa pri zábranách s najbližšími fanúšikmi, neskrývajúcimi nadšenie. Po skladbe „Again“ si dupotajúca tribúna vyžiada prídavok. Bláznivé funky v závere je im odmenou. Pulzujúca party vrcholí.

foto: Jaroslav Novák, interez.sk

Lenny v sprievode SBS-károv schádza z pódia do davu a prechádza pomedzi nadšených divákov až na tribúnu. Miluje svojich fanúšikov a oni milujú jeho. Hudobná smršť a pozitívne šialenstvo v hale sa blíži k záveru. Počas neutíchajúceho potlesku počuť slová Lenniho už z pódia: „I love you I love you!“

Všetky fotografie si môžete pozrieť v našej galérii

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )