foto: Jaro Novák

Organizátori už pár mesiacov pred samotnou akciou hlásili pre mnohých smutnú správu „vypredané“.

Facebookovú udalosť aj napriek tomu denne zaplavovali posty dúfajúcich ľudí. Možno, predsa len niekto predá aspoň jeden lístok. Mnohí sa vyjadrovali o hudobníčke ako o ich srdcovej, či najobľúbenejšej kapele. No skutočnosť nepustí a koncert Lola Marsh bol v Košickej Tabačke aj v bratislavskej A4 ke vypredaný do posledného lístka. Už tento samotný fakt bol predzvesťou, že to bude veľké.

18. október sa v bratislavskej A4ke niesol v znamení jesennej Pohoda party. Klub sa začínal plniť od siedmej večer. Tí čo prišli skôr si okrem dokumentu 20 rokov Pohody mohli naplno vychutnať vychladené pivko či chutne vyzerajúce občerstvenie v podobe čerstvých bagiet a koláčov nachystaných priamo dole v sále.

Príchodom ôsmej hodiny večer sa zábava postupne naberať na obrátkach. Neoľutovali tí, ktorí si zvolili vychutnať pohodový večer od začiatku do konca. To sa už na pódiu chystala mladá éterická kapela Tolstoys na čele s rozprávkovou blondínou Elou. Pre tento koncert v nápaditých bielych šatách s čiernou potlačou „medových plástov“.

“My sme Tolstoys a minulý týždeň sme vydali náš debutový album Botanika,” uviedla koncert Ela. Na koncerte v A4-ke mali fanúšikovia jednu z prvých možností dostať sa k  novému hudobnému kúsku. Tolstoys už majú za sebou niekoľko úspešných koncertov a tento nebol výnimkou. Hrajú dreampop. Nechýbal hit „Motto“ či „Blue“. Sálou sa niesla dievčensky hravá elektronika podfarbená jemným hlasom excentrickej speváčky. Netypické bicie, lomené atmosferické beaty či prenikavé husle drásajúce dušu. Hudobné plochy prelínajúce sa s dupstepovými energickými rytmami. Strhujúci exkurz do speváčkiných myšlienok.

foto: Jaro Novák

“Je tu strašne super atmosféra a teším sa, že Pohoda robí také super akcie,”  poznamenala Ela a odohrala v závere jednu so svojich slovenských skladieb „Dieťa slnka“. Potlesk už naplnenej sály hovoril za všetko.

Lola Marsh. Hudobná ikona mnohých mladých ľudí. Slovami organizátorov azda najobľúbenejšiu kapelu z blízkeho východu. Hravá, bláznivá, uvoľnená. Poskakujúca na pódiu s gitarou v ruke z jednej strany na druhú, veselo pohadzujúc drdolom z vlasov.

Lola: “Je veľmi veľmi pekné byť späť!” A nie je to prvýkrát, čo pohodoví organizátori stavili na horúcu kartu s názvom Lola Marsh. Úspešné koncerty kapela odohrala na samotnom letnom festivale či v rámci Pohoda deň_FM v Slovenskom rozhlase. Hlboký zamatový hlas, hypnotické rytmy a podmanivé vystupovanie strhli fanúšikov do bujarého víru energickej párty aj v tento „áštvorkový“ večer.

foto: Jaro Novák

“Možno poznáte túto skladbu. Ak áno tak tancujte,” uviedla speváčka známi hit You’re Mine. Stačila malá chvíľa a celá klub spieval s usmievavou Lolou. Zrazu ste sa v myšlienkach vrátili do stredu leta, na známu slnkom rozpálenu ranvej, pohmkávajúc si chytľavý refrén. Iskrivo nákazlivá atmosféra rozhýbala celú sálu. Skladby sa niesli v znamení tleskov, popiskovania do rytmu či energických tanečných kreácií hudobníčky s tamburínou v ruke. Čo skladba to hit. Radosť sledovať tok energie prúdiacej z pódia smerom k užívajúcim si divákom. Popevkové refrény pozostávajúce z jednoduchých slabík v chytľavých rytmických prevedeniach si fanúšikovia zamilovali od prvého momentu koncertu.

Nechýbali hity ako She’s a Rainbow a Wishing girl či dojímavá skladba Remember roses. Mužské osadenstvo kapely tvorilo neoddeliteľnú súčasť hudobného predstavenia. Lolu dopĺňali nie len po hudobnej stránke ale aj svojimi vokálmi. V závere na požiadanie speváčky sedela celá sála a na kvetmi vyzdobenom a svetielkami osvetlenom pódiu ostala speváčka sama len s gitaristom Gilom Landauom. Spontánnosť, krása a zimomriavky. Vystúpenie dua, ktoré venovalo komornú skladbu z celého srdca pre danú chvíľu a ľudí v miestnosti.

“Ďakujem za to, že ste prišli. Veľmi, veľmi ďakujem,” lúčila sa Lola s divákmi. No to ešte nikto netušil že úplný záver bude patriť drsným rýchlym rytmom zhusťujúcim sa do drásajúceho nespútaného vyvrcholenia celej show. Mohlo sa zdať, že pódium spolu s hudobníkmi už, už na moment vzlietne. Celý klub počas koncertu lietal na hudobných vlnách spolu s Lolou Marsh.

Všetky fotografie si môžete pozrieť v našej galérii

interez.sk (Saša Pastorková, foto: Jaro Novák)
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )