Na banskobystrickom amfiteátri sa počas tohto víkendu uskutočnil už tretí ročník festivalu Rockscape, z toho druhý na tomto mieste. Počas dvoch dní sa na...

Na banskobystrickom amfiteátri sa počas tohto víkendu uskutočnil už tretí ročník festivalu Rockscape, z toho druhý na tomto mieste. Počas dvoch dní sa na pódiách predstavilo 21 účinkujúcich zo Slovenska, Rakúska ale aj headliner z Nórska. Dva dni festivalu boli žánrovo rozdelené, piatok sa na festivale predstavili viac alternatívnejšie zoskupenia, kdež to sobota bola čisto rocková. 

Alternatívny piatok

rockscape 2015 (10)Prečo alternatívny? Pretože oproti sobote to naozaj alternatíva bola. Veď piatok odštartovali Vrbovskí víťazi… kto ich pozná vie, že títo bratia z Vrbového sú alternatíva k alternatívnej alternatíve. Tí oficiálne festival otvorili a už vyjadrenia riaditeľa festivalu pred začiatkom, ktorý povedal, že podľa požiadavok bratov nevie, či sa na pódiu bude stavať dom, alebo hrať koncert, bolo toto vystúpenie predurčené byť zaujímavým. Tak sa aj stalo, víťazi zvýťazili a festival otvorili naozaj originálne svojimi typickými nástrojmi. Po nich nasledovala na pódiu pod šapitó jedna veľká bystrická premiéra, kde sa predstavili Chybné vzory, bývalá zostava známych bystrických 100 Múch. Tí sa svojej premiéry vôbec nezľakli a početnému publiku predviedli príjemné predstavenie spoločne aj s folklórnymi speváčkami z Horehronia. Program sa celý večer striedal medzi dvoma pódiami, takže návštevníci nemuseli čakať na žiadne zvučenie kapiel a program prebiehal plynule iba s pár minútovými prestávkami medzi kapelami, ktoré akurát stačili na presun publika od jedného k druhému pódiu. Postupne sa tak na stageoch vystriedali Chiki Liki Tu-a, Bad Karma Boy, Para, ktorá si svoj koncert zahrala spoločne s kapelou Vlada Sendreia. Nasledoval Puding Pani Elvisovej, ktorý sa nenechal svojim koncertom zahanbiť po dlhšej pauze spôsobenej materskými povinnosťami speváčky a na koniec piatkového večeru zahrala kapela Zlokot s hodinovým meškaním kvôli problémom so zvukom.

Príjemný alternatívno naladený piatok sa skončil a ďalší deň nasledovala poriadne rocková sobota.

Sobota priniesla na amfiteáter rockové šialenstvo

Program sa začal už o 15.45 hod. vystúpením Hudobno tanečného štúdia Zvolen. Ďalej pokračoval vystúpeniami kapiel Shadow of Television, banskobystrických Hard To Say či kapely Millhouse. Po nich sa na hlavnom pódiu predstavil Marián Greksa so svojou kapelou Grexabat a ďalší skvelý koncert odohrali aj bratislavskí mladíci From Our Hands. Prvou zahraničnou kapelou festivalu bolo rakúske zoskupenie Freiraum 5, pre ktorých to však na tomto festivale premiéra vôbec nebola, keďže sa na amfiteátri predstavili aj pred rokom. Po nich sa návštevníci mohli presunúť už do zaplneného šapitó, kde svoj koncert odštartovala slovenská punková legenda Zóna A, ktorá bola nepriamym predskokanom nórskych headlinerov festivalu.

rockscape sobota 2015 (51)Nóri svoj koncert odštartovali s miernym meškaním na hlavnom pódiu, avšak to vôbec nikomu nevadilo, keďže ich pódiová šou bola poriadne rocková a hlavne ohnivá. The Carburetors ukázali, že na pódiu sú ako doma a ich skvelá komunikácia s publikom si musela získať každého návštevníka. Od začiatku koncertu na pódiu šľahali ohne a koncert odštartoval dokonca aj ohňostroj, ktorý Nóri počas svojej show ešte párkrát zopakovali. Gitarista nórskej kapely predvádzal počas vystúpenia naozaj šialené kúsky, keď si najprv spravil výlet medzi divákov na amfiteátri a neskôr si bez väčších problémov vyliezol na stožiar pódia, odkiaľ odohral jednu skladbu. Po hodinovom koncerte sa Nóri s publikom rozlúčili a program pokračoval kapelou Vaudeville na vedľajšom stage-i. Po nich nastúpili na hlavnom pódiu Horkýže Slíže, ktorí dostali do varu celý amfiteáter svojimi nestarnúcimi hitmi. Tretí ročník festivalu ukončilo bystrické zoskupenie JB.

0
Uložiť článok
Komentovať