Varenie piva v Šariši. Na fotke zľava Peter Gabriška a Ján Píry. Foto: Šariš, ŽiWell

Staňte sa dobrodruhom a vydajte sa s osviežujúcou pivnou novinkou na Madagaskar spolu s Móricom Beňovským.

Staňte sa dobrodruhom a schlaďte sa za studena chmeleným nefiltrovaným pivom, ktoré svojou farbou pripomína lúče Madagaskaru.

Vďaka Beňovskému nový pivný špeciál

Za zrodom nového pivného špeciálu, ktorý vznikol vďaka unikátnej spolupráci pivovaru z Veľkého Šariša a remeselného pivovaru z Piešťan, stojí chuť skúšať nové veci. Pivovary Šariš a ŽiWell, nazvali svoju limitovanú edíciu piva  Dobrodruh – po vzore Mórica Beňovského, ktorý sa vďaka svojej iskre a živelnosti stal kráľom Madagaskaru. Práve jeho nadšenie skúmať nové krajiny si tvorcovia piva chceli požičať a preniesť na všetkých ľudí, ktorí ich čapovaný letný špeciál ochutnajú. Tí sa tak vďaka svojim chuťovým pohárikom môžu sami stať dobrodruhmi a objaviť doposiaľ neprebádané pivné svety.

Jedinečné spojenie toho najlepšieho a doposiaľ neprebádaného

Aj táto skupinka pivovarníkov má na svedomí nový špeciál Dobrodruh. Foto: Šariš, Žiwell

Už samotný dátum prvej várky piva, ktorá sa zrodila 22. 2. 2022 po kreatívnom vymýšľaní receptúry, je magický .  Dobrodružstvo sa podarilo na prvý pokus, pričom pivná limitka sa varila v máji a júni v oboch pivovaroch. Neprekvapí vás však iba svojím príbehom, ale aj sviežou chuťou a zložením. Horúce letné dni či cestovnú horúčku uhasí i vďaka mrazom sušenými chmeľmi. Práve vďaka nim vynikne príjemne horká chuť Dobrodruha. Zážitok bude o to výraznejší, že ide o nefiltrované pivo, ktoré naviac poskytuje i vizuálny zážitok. Jeho farba totiž pripomína žiarivé lúče slnka na Madagaskare.

A prečo k tomuto spojeniu medzi pivovarmi Šariš a ŽiWell vôbec došlo? Značka Šariš už minulý rok začala rozvíjať myšlienku podpory slovenskej pivnej kultúry cez výnimočné spolupráce s pivovarmi z rôznych slovenských regiónov. Tento rok pre spoluprácu oslovila pivovar ŽiWell, ktorý je na slovenskej pivnej scéne známy úspešnými inováciami. A ako sládkovia z oboch pivovarov prezradili, už pri prvom stretnutí im bolo jasné, že sa môžu navzájom inšpirovať a spoločne sa podpísať pod nezabudnuteľný letný pivný zážitok. Tvorbu receptu i varenie piva si užili v dobrej nálade a veria, že tá sa prenesie aj na ľudí, ktorí majú dobrodružstvo v krvi.

Varenie piva v Šariši. Foto: Šariš, Žiwell

V podnikoch od júla až 120-tisíc pollitrákov

Dobrodruh bude uvedený v rámci celého Slovenska na viac ako 350-tich prevádzkach už počas tohto leta so štartom v júli, pričom k dispozícii bude viac ako 600 hektolitrov piva! Limitku budete môcť ochutnať napríklad na prevádzkach zaradených do programu Voľba sládkov a tiež na prevádzkach pivovaru ŽiWell. Objaviť v sebe skrytého dobrodruha alebo nebodaj aj pomyselného kráľa Madagaskaru, tak budete môcť aj vy. Stačí sa nechať unášať podmanivou, nefiltrovanou chuťou.

V spolupráci s pivovarmi Šariš a Žiwell

Najnovšie články