Foto: Unsplash

Motivácia, ako sa patrí.

Na Slovensku každoročne od 16. do 22. septembra prebieha Európsky týždeň mobility. V mnohých mestách môžu občania využiť rôzne zľavy a akcie, najčastejšie býva zadarmo mestská hromadná doprava, prípadne vstupy do múzeí. V Uzbekistane sa skôr zaoberali otázkou zdravého životného štýlu.

Ak prejdú občania aspoň 10-tisíc krokov denne, čaká ich odmena. Štátne telocvične a fitness centrá budú môcť využívať s 50% zľavou, informuje agentúra Reuters.

Foto: Unsplash

Cieľom tohto programu je podpora kondície a zdravého životného štýlu. Rovnako však organizovali aj deň bez áut, prípadne sa cvičilo aj v uliciach po celej krajine. Do programu sa tak mohlo zapojiť až 34 miliónov ľudí. Vláda rovnako dúfa, že zvýši povedomie o zdraví a ľudí pomôže ochrániť pred chorobami, napríklad aj ochorením COVID-19.

Uzbekistan zaznamenal celkovo 53-tisíc nakazených koronavírusom, 444 ľudí zomrelo. Krajina si rovnako prešla lockdownom a to dokonca dvakrát. Vláda chcela týmto opatrením zabrániť šíreniu vírusu. Heslo projektu sa nesie v duchu “prekonajme pandémiu prostredníctvom športu” a táto akcia má pomôcť k rozvoju športov akými sú chôdza, beh, cyklistika, minifutbal, bedminton, volejbal a streetball.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )