Entropy by NVMERI [tabgroup layout=“horizontal“] [tab title=“Info“]Žáner: Indie Mesto: Bratislava[/tab] [tab title=“Bio“] Indie/elektronické trio Nvmeri sú Pišta Královič, Palo Javorník a Miro Tuchyňa. Nvmeri vstali ani...


[tabgroup layout=“horizontal“]
[tab title=“Info“]Žáner: Indie
Mesto: Bratislava[/tab]

[tab title=“Bio“]

Indie/elektronické trio Nvmeri sú Pišta Královič, Palo Javorník a Miro Tuchyňa. Nvmeri vstali ani nie tak z prachu The Uniques, skôr nadviazali na ich predošlú tvorbu. Ich hudba je plná matematických beatov a chytľavých melódií inšpirovaných škandinávskym indie popom.

Spájaním komplexných a pritom ľahko stráviteľných aranžmánov, šumivých synťákových plôch, psychadelických sólových úletov či Pištovho vyššie položeného hlasu, sa zaraďujú k pozoruhodným zjavom na hudobnej scéne. Ich prvý album “From The Dust” si vyslúžil veľa pozornosti a v neposlednom rade aj cenu za Najlepší alternatívny album podľa kritikov Radio_Head Awards. Nasledujúci eponymný album Nvmeri získava zas nomináciu na Najlepší album za rok 2013.

Nvmeri odohrali množstvo koncertov, okrem domácej pôdy hrali koncerty v Čechách, Rakúsku, Nemecku, Slovinsku, Maďarsku, Taliansku, Chorvátsku, UK či v Holandsku, zahrali si okrem iných aj na festivaloch Pohoda, Wilsonic, Grape, Rock For People, Eurosonic Noorderslag, Glimps, Waves Vienna a Waves Bratislava.

[/tab]
[tab title=“Albumy“] [imagebox maintitle=“NVMERI“ subtitle=“Vypočuť a kúpiť album“ image=“http://interez.sk/wp-content/uploads/2015/08/nvmeri-3.jpg“ color=“white“ space=“60″ link=“http://music.nvmeri.com/album/nvmeri“] [/tab]

[tab title=“Videá“] [youtube aBBC5m_haDY 720 410]

[youtube Xtpe-8VAV4Q 720 410] [/tab]

[tab title=“Kontakty“]

Mail: [email protected]

Web: www.nvmeri.com

Facebook: www.facebook.com/Nvmeri

Twitter: www.twitter.com/nvmeri

[/tab]
[/tabgroup]

Galéria

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )