Lukáš Mužla / / Zaujímavosti
Entropy by NVMERI Galéria


Žáner: Indie
Mesto: Bratislava

Indie/elektronické trio Nvmeri sú Pišta Královič, Palo Javorník a Miro Tuchyňa. Nvmeri vstali ani nie tak z prachu The Uniques, skôr nadviazali na ich predošlú tvorbu. Ich hudba je plná matematických beatov a chytľavých melódií inšpirovaných škandinávskym indie popom.

Spájaním komplexných a pritom ľahko stráviteľných aranžmánov, šumivých synťákových plôch, psychadelických sólových úletov či Pištovho vyššie položeného hlasu, sa zaraďujú k pozoruhodným zjavom na hudobnej scéne. Ich prvý album “From The Dust” si vyslúžil veľa pozornosti a v neposlednom rade aj cenu za Najlepší alternatívny album podľa kritikov Radio_Head Awards. Nasledujúci eponymný album Nvmeri získava zas nomináciu na Najlepší album za rok 2013.

Nvmeri odohrali množstvo koncertov, okrem domácej pôdy hrali koncerty v Čechách, Rakúsku, Nemecku, Slovinsku, Maďarsku, Taliansku, Chorvátsku, UK či v Holandsku, zahrali si okrem iných aj na festivaloch Pohoda, Wilsonic, Grape, Rock For People, Eurosonic Noorderslag, Glimps, Waves Vienna a Waves Bratislava.

NVMERI

Vypočuť a kúpiť album

 [youtube aBBC5m_haDY 720 410] [youtube Xtpe-8VAV4Q 720 410] 

GalériaKomentovať (0)