Foto: MovieStillsDB

Toto fanúšikov nepoteší.

Ľudstvo sa ocitlo v neľahkých časoch a mnohí majú kvôli pandémii nového koronavírusu náladu doslova pod psa. Preto bude dobré, keď sa niektoré filmy či seriály na obrazovky v dohľadnej dobe nedostanú. Aspoň to si myslí tvorca seriálu Black Mirror – jedného z najlepších televíznych počinov 21. storočia. Plánovanú šiestu sériu teda tak skoro neuvidíme.

Tvorca kritikmi i divákmi ospevovaného antologického seriálu Black Mirror nedávno prezradil, že s novými epizódami sa nám tak skoro neprihovorí. Porozprával o tom v rozhovore pre magazín Radio Times.

Spoločnosť má depresie z koronavírusu

Charlie Brooker, tvorca úspešného seriálu Black Mirror, ktorý mnohí z divákov poznajú práve vďaka streamovacej službe Ntflix, plánovanú šiestu sériu epizód odsunul na neurčito. Má na to pádny dôvod – podľa neho je spoločnosť už aj tak dosť deprimovaná aktuálnou koronakrízou a nové diely seriálu, ktorý rozpitváva rôzne scenáre úpadku spoločnosti, by na dobrej nálade nikomu nepridali.

„Práve teraz si nemyslím, že by niekto mohol mať žalúdok na príbehy o tom, ako upadá spoločnosť, takže na týchto aktuálne nepracujem. Popravde sa snažím teraz znovuobjaviť svoje humorné zručnosti, takže píšem scenáre, ktoré ma rozosmievajú,“ povedal Brooker v rozhovore. Nové peizódy tak tento rok rozhodne čakať nemusíme a ktovie, ako to bude budúci rok. Navyše, z Brookerovej produkčnej spoločnosti, ktorá za seriálom stojí, odišli viacerí členovia, takže tím tvorcov sa značne zúžil.

Sci-fi blízkej i vzdialenej budúcnosti

Antologický seriál Black Mirror debutoval v roku 2011 na britskej stanici Channel 4, po dvoch rokoch ho pod svoje ochranné krídla vzala streamovacia služba Netflix a od tej doby sme mohli vidieť päť sérií a jeden film. Tematika všetkých epizód (i filmu) bola vždy zameraná na úpadok spoločnosti, zväčša v dôsledku určitých technologických pokrokov. Mnoho z príbehov bolo tak silných, že niektorí diváci ich nezvládli (alebo nechceli) dopozerať do konca a našli sa aj takí, ktorí pod ťažobou ešte ťažších námetov mali nie práve najlepšiu náladu. O to ale tvorcom seriálu vždy ide – ukázať, čo sa stane s našou spoločnosťou, pokiaľ nezakročíme.

Jednotlivé vízie pracujú s prvkami sci-fi, ale mnohokrát majú aj veľmi poučný charakter. A aj preto si seriál Black Mirror získal priazeň ako divákov, tak aj kritikov, navyše tvorcovia v ňom nič nezobrazujú „s ružovými okuliarmi“. Na druhú stranu práve drsné zábery nútia divákov premýšľať a možno aj meniť sa k lepšiemu.

Skalných fanúšikov zrejme správy o odložení chystanej šiestej série veľmi nepotešia, obzvlášť po nie veľmi vydarenej piatej sérii, ktorá ale mala našťastie len tri epizódy. Stále je tu však množstvo starších epizód, ktorými si môžete skrátiť čakanie na nové príbehy. Nehovoriac o existencii filmu Bandersnatch, ktorý posunul hranice televíznej zábavy o úroveň vyššie. Ide totiž o snímku, v ktorej priamo vy rozhodujete o tom, akým smerom sa jej dej bude ďalej vyvíjať. Všetky epizódy unikátneho seriálu Black Mirror nájdete exkluzívne na streamovacej službe Netflix.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )