pixabay

Stella / / News
Mali by ste záujem ísť na pracovný pohovor v meste Wellington?

Potenciálni kandidáti sa zúčastnia rôznych stretnutí i pohovorov a budú mať možnosť preskúmať okolie mesta. Nový Zéland tak vytvoril vysnenú možnosť pohovoru hlavne preto, lebo technický priemysel v meste Wellington hľadá nových odborníkov z celého sveta, ktorým ponúka bezplatnú dovolenku do krajiny, ak preukážete svoje dobré vlastnosti a odborné vzdelanie.

Tento program s názvom Looksee Wellington tvorí partnerstvo medzi Wellingtonskou hospodárskou agentúrou (WREDA) a pracovnými ponukami v Novom Zélande. Spoločnosti sa špecializujú na celosvetový nábor nových zamestnancov a nakoniec bude Nový Zéland hostiť až stovku šťastných kandidátov, ktorým zaplatí ich letenky a ubytovanie. Táto organizácia sa taktiež podieľa na pomoci pre nových prisťahovalcov a obyvateľov Nového Zélandu.

pixabay

Na oplátku sa budú musieť žiadatelia dostaviť na vopred dohodnuté pracovné pohovory s „vedúcim technologických spoločností“ v meste. Spoločnosti budú najlepším kandidátom nové pracovné ponuky predkladať stále na konci týždňa.

Žiadatelia majú možnosť do 20. marca predložiť svoje životopisy, tí najlepší vycestujú a budú mať na Novom Zélande pohovory, ktoré sa bude konať v dátume od 8. do 11. mája. Keď si takéto ponuky všimli aj ostatné novozélandské spoločnosti, začali sa snažiť podobne prilákať nové talenty, ktoré potrebujú.

Myslíte si, že by podobný spôsob prilákal nové pracovné sily aj na Slovensko? Využili by ste takúto možnosť vycestovať aj vy?

Pozri aj: Prvá žena, ktorá navštívila každú krajinu sveta, odhalila 10 miest, ktoré sú podľa nej najlepšími destináciami sveta

interez.sk (Stella K.), independent.co.uk
0
Komentovať (0)