instagram

Anna / / Série
Ak by ste mali vytvoriť zoznam najobľúbenejších miest na našej planéte, ktoré ste aj reálne navštívili, ktoré miesta by sa tam objavili?

Cassandra de Pecol je živým príkladom toho, že keď niečo človek chce, nestojí mu v ceste nič a svoje sny si dokáže splniť hoc aj za krátky čas. Cassandre sa podarilo precestovať všetky krajiny sveta za neuveriteľných 18 mesiacov a 26 dní. Týmto neuveriteľným úspechom sa dostala aj do Guinnessovej knihy rekordov ako človek, ktorý najrýchlejšie cestoval po svete.

Možno si poviete, že sa treba narodiť do bohatej rodiny a svoj sen si tak môžete splniť aj vy. Pravdou však je, že Cassandra je obyčajné dievča a peniaze na svoju dobrodružnú cestu získala od sponzorov a najmä prostredníctvom instagramu. Svoju cestu pomenovala Expedition 196 a tu je zoznam 10 krajín, ktoré sú podľa Casandry top destinácie na celom svete. Možno vás niektoré úplne zaskočia.

USA

pixabay

Pod číslom desať sa nachádza USA. Hoci to možno pre nás nie je nič nezvyčajné, Cassandra ju považuje za nádherné miesto na našej planéte. Bodaj by aj nie. Rieky a hory tvoria naozaj prekrásnu kulisu, ktorá je rajom nielen pre vášnivých fotografov.

Costa Rica

flickr

Cassandra ju opísala ako nádhernú krajinu, v ktorej žijú opice, rastie tam čerstvé ovocie a dokonca sa tam nachádzajú aj sopky.

Peru

pixabay

Mladú cestovateľku zaujalo aj Stratené mesto Inkov Machu Picchu.

Tunisko

pixabay

Tí, ktorí ste boli na dovolenke v Tunisku určite dáte Cassie za pravdu, že táto oblasť patrí medzi výnimočné destinácie. Ohromujúce modré nebo a biely piesok očaril Cassandru natoľko, že si zaslúžil v jej rebríčku číslo 7.

Oman

wikimedia

Nádherná pobrežná krajina Omán je určite miesto, na ktoré by ste sa aspoň raz za život chceli prísť pozrieť. V Cassandrinom zozname je na 6. mieste.

Pakistan

PakWeather

Cassandra si spomína na Pakistan ako na krajinu chaosu. Zároveň tvrdí, že disponuje nádhernou prírodou a možno budete prekvapení, ale že vraj sa tam nachádzajú ľudia, ktorí často zabúdajú.

Vanuatu, Pacifik

flickr

Nemusíte byť žiadny génius, aby ste vedeli, prečo sa krajina dostala na zoznam s číslom 4. Len sa pozrite na tie nádherné vodopády.

Maledivy

pixabay

Číslo 3 nie je veru žiadne prekvapenie. Veď kto z nás by netúžil dostať sa aspoň raz za život na Maledivy?

Bhután

pixabay

Ruku na srdce. Kto z vás pozná túto krajinu? Nachádza sa v južnej Ázií a Cassandru táto krajina zaujala natoľko, že ju zaradila na druhé miesto svojho zoznamu obľúbených destinácií.

Mongolsko

pixabay

Možno si poviete, že ste čakali niečo iné. Pre mladú cestovateľku je Mongolsko úplná jednotka. Pod jednu zo svojich fotiek z Mongolska napísala, že je tam úžasná odľahlá divočina. Možno práve to ju zaujalo natoľko, že sa Mongolsko ocitlo na prvom mieste.

Možno s ňou nesúhlasíte úplne so všetkými krajinami, no určite sa na zozname našlo zopár takých, ktoré by ste chceli vidieť aj vy.

Pozri aj: Sú tak číre, že dovidíte až na dno. 10 najčistejších jazier na Slovensku, ktoré by ste mali čo najskôr navštíviť

Interez.sk (Anna Zábojníková), unilad.co.uk
0
Komentovať (0)