foto: HBO

Sledovali ste prvú časť novej série pozorne? Týchto 6 vecí vám možno uniklo.

Premiérová časť momentálne snáď najobľúbenejšieho seriálu Game of Thrones je za nami a ak patríte k skalným fanúšikom, potom ste ju už určite videli. V prvej časti 7. série sa vyskytlo niekoľko malých detailov, ktoré okamžite začali riešiť ľudia po celom svete. Pozrite si drobnosti, ktoré ste možno v očakávaní celkom prehliadli, no mohli by byť v budúcnosti stále kľúčové. 

Upozornenie: Článok obsahuje spoilery. Ak ste prvú časť 7. série seriálu Game of Thrones ešte nevideli, tak si nenechajte pokaziť svoj zážitok.

Dýka zo Samovej knihy je zbraň použitá pri pokuse o vraždu Brana Starka z prvej série

Možno ste boli takí pozorní, že ste zbraň z Valyríjskej ocele v Samovej knihe z knižnice Citadely spoznali. Objavila sa totiž už v prvej sérii, a to pri pokuse o vraždu Brana Starka. Dýku zo vzácnej ocele s rukoveťou z dračej kosti vtedy vlastnil vrah, ktorý sa pokúsila mladého Starka zavraždiť, kým ležal po páde z veže v kóme. Dodnes bol pôvod tejto zbrane záhadou, no teraz už vieme, že sa jedná o starý majetok rodu Targaryen. Kde sa dýka nachádza dnes, je záhadou. V knižnej predlohe ju Nedovi Starkovi ukradol Littlefinger, no v seriáli tento moment absentuje. Podľa mnohých možno zbraň momentálne vlastní Arya Stark.

Foto: HBO
Foto: HBO

Pieseň Ed Sheerana má oveľa hlbší zmysel

Balada, ktorú spieval vojak stvárnený známym umelcom Ed Sheeranom, mala v knižných predlohách veľmi hlboký význam. Týkala sa totiž Tyriona Lanistera a jeho milenky Shae. V knihách totiž Tyrion svoju milenku ukryl v jednom z mestských domov v King’s Landing, kde ju pravidelne navštevoval. Spomínaný spevák, Symon Silver Tongue, sa so Shae spriatelil a chcel presvedčiť Tyriona, aby ho dostal na kráľovskú svadbu ako jedného zo spevákov. Tyriona vydieral, že v opačnom prípade bude celému svetu spievať pieseň o Tyrionovi a Shae tak, ako ste ju počuli v seriáli. V piesni sa okrem iného spieva i „For hands of gold are always cold, But a woman’s hands are warm.„. Táto časť textu poukazuje na reťaz, ktorú nosil Tyrion ako pobočník kráľa. Práve touto reťazou totiž v knihách Tyrion Shae zabil.

Sandor Clegane a scéna s kopaním hrobu

Možno sa čudujete, kde sa v tejto postave zobralo toľko ľudskosti, že sa v nehostinnom počasí rozhodol pochovať dve telá, ktoré objavili v opustenom dome. Pravdou je, že patria otcovi a jeho dcére, ktorých o život v minulosti pripravil práve Sandor Clegane. Očividne postupom času tento čin oľutoval a jeho charakter sa tak postupom času mení. So Sandorom Cleganom súvisí i jedna fanúšikovská teória, podľa ktorej sa Sandor aj so svojím bratom Gregorom objaví v ohromnom bratovražednom súboji. Uvidíme teda, aký osud čaká túto zaujímavú postavu.

Foto: HBO

Night King prináša búrku, presne ako predpovedal John Snow

Na konci 6. série, keď už je jasné, že sa blíži zima, varuje John Snow všetkých severanov, že Night King nebude čakať kým „búrka“ skončí, ale sám búrku prináša. Zdá sa, že to ani nie je taká metafora, ako John Snow zamýšľal. V záberoch, ktoré zachytávajú sa blížiacu armádu Nočného Kráľa totiž skutočne búrka zúri a je teda jasné, že armádu mŕtvych zlé počasie nezastaví.
night king white walker hardhome game of thrones hbo.jpeg

Čo bude Euronov dar pre Cersei?

V prvej časti novej série ponúkne samozvolený kráľ Železných Euron Greyjoy svoje srdce a služby kráľovnej Cersei. Tá však jeho ponuku odmieta, z čoho si však Euron ťažkú hlavu nerobí. Cersei sľúbi dar, ktorý ukáže jeho vernosť a lojalitu korune a po ktorej už jeho návrh určite príjme. Čo tento dar bude, je záhadou, no dlho to tak nebude. Tretia časť seriálu, ktorá sa nazýva The Queen’s Justice, nám odpoveď na túto otázku takmer určite prinesie.
Euron Greyjoy

Do mapy bolo pridané nové mesto

Ak patríte k tým fanúšikom, ktorý si vychutnali i začiatočnú zvučku seriálu s počítačovou grafikou mapy sveta Game of Thrones, potom ste si možno všimli, že sa v nej objavilo celkom nové mesto. Je ním Oldtown a jeho slávna Citadela, ktorá v predchádzajúcich 6. sériách v tejto animácii chýbala.

Foto: HBO

Pozri aj: Sexuálni sadisti a psychopati. Profesionálny psychoterapeut diagnostikoval postavy z Game Of Thrones akoby boli jeho pacienti a takto to celé dopadlo

businessinsider.com
Príbehy
0
Komentovať (0)