Foto: Facebook (Základná škola Parchovany - official)

Škola označila šikanu Romana ako údajnú.

Pred pár dňami šokovala Slovensko tragédia, ktorá sa odohrala v Parchovanoch. K samovražde deviataka Romana, ktorý skočil zo strechy, sa teraz vyjadrila aj škola, kde sa to celé odohralo.

Po týždni sa k tragickému pádu Romana vyjadrila aj Základná škola v Parchovanoch, ktorú navštevoval. Stanovisko vydali s časovým odstupom – vraj na odporúčanie psychológov, aby tak chránili duševné zdravie žiakov, informuje Korzár.

Po tom, ako sa chlapcovi podarilo v deň tragédie dostať na strechu „Roman následne asi 50 minút komunikoval s učiteľom, zástupcom školy, policajtom a matkou.“ Cez telefón hovoril tiež s otcom, ktorý bol v zahraničí. Škola opísala, že skočil ešte pred príchodom hasičov.

O šikane vraj nevedeli

Škola označila šikanu jej žiaka ako údajnú. Nikto z učiteľov vraj o nej nevedel, tvrdí vedenie školy, nemali ju v tejto súvislosti kontaktovať ani rodičia. „Takže škola nemala podklady na špecifický prístup pedagógov k jeho výchove a vzdelávaniu, čo nás veľmi mrzí,“ uviedli. Romanov otec má však v tejto súvislosti iný názor, na školu preto podáva trestné oznámenie.

Veľmi prísne dôsledky

Celá tragická udalosť bola nakrútená na telefón, urobila tak žiačka, voči ktorej teraz základná škola plánuje vyvodiť dôsledky, vraj budú veľmi prísne. Dôsledky vyvodia „aj voči autorom viet a zvukov, ktoré počuť na pozadí,“ napísala škola v liste. Autorkou videa sa zaoberá aj polícia.

Uložiť článok

Najnovšie články