Foto: unsplash.com (Drew Hays)

Nový výskum ukazuje, že muži s bradou pôsobia najatraktívnejšie.

Ak sa vám páčia muži s bradou, zaručene nie ste jediné. Nová štúdia ukázala, že nejde iba o módny hit hipsterov. Tvrdí totiž, že muži s bradou sú pre ženy viac atraktívnejší, ako tí bez nej. A navyše vhodnejší na dlhodobý vzťah. 

Štúdia uverejnená v Journal of Evolutionary Biology sa zaoberá výskumom atraktívnosti mužov u žien, súvisiacou s ich vzhľadom. Zapojilo sa do nej vyše 8500 žien, ktoré mali ohodnotiť príťažlivosť mužov s bradami a bez nich. Hodnotenie prebiehalo na základe atraktívnosti vo všeobecnosti, príťažlivosti pre krátkodobý vzťah a pre dlhodobý vzťah.

Foto: Pixabay

Muži boli na fotografiách zachytení ihneď po oholení, päť dní po holení, 10 dní po holení a napokon mesiac po holení. Následne boli ich fotografie upravené tak, aby na nich pôsobili mužnejšie a naopak. Výsledky hovorili priam jednoznačne. Najatraktívnejšími sa pre ženy zdali muži s bradou. Najmenej príťažlivými zas tí úplne oholení.

foto: pxhere.com

Veľké strnisko získalo najvyššie hodnotenie atraktívnosti. Výskumníci tvrdia, že brada sa spája s mužskou spoločenskou dominanciou, a preto sa môže zdať ženám príťažlivá. „Muži s bradou sa pre ženy môžu zdať atraktívnejšími pri posudzovaní dlhodobých a krátkodobých vzťahov, pretože naznačujú schopnosť muža úspešne súťažiť s ostatnými.“ Ak sa teda s týmto názorom stotožňujete, je to už aj oficiálne potvrdené.

indy100.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )