Záber z filmu Honeymoonish, foto: Screen Netflix

Vyzerá to tak, že ľudia neškodné oddychovky skutočne vyhľadávajú.

Netflix má na svojom konte nový filmový hit. Romantická komédia s názvom Honeymoonish (Shahr zii aleasal) alebo v češtine Něco jako líbánky, sa nachádza v TOP desiatke po celom svete už niekoľko dní a konkrétne medzi Slovákmi obsadila hneď prvé miesto sledovanosti, ukazujú dáta FlixPatrolu. Ich hodnotenia však už hovoria niečo iné. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Tento filmový počin, pôvodom z Kuvajtu, zaujal mnohých divákov, pravdepodobne vďaka odľahčenej atmosfére, ktorú svojím námetom prináša.

Romantická komédia o manželoch na svadobnej ceste

„Novomanželia na svadobnej ceste zistia, že sú každý z úplne iného cesta. Môžu sa ale tieto protiklady priťahovať“? pýta sa distribútor vo svojom opise snímky. Asi nemusíme dlho hádať, aby sme odhalili, že pravdepodobne áno.

Niektorí diváci sú spokojní

Film dostal na ČSFD hodnotenie slabých 48 %, na portáli IMDb obstál na 5,3/10, takže veľmi podobne. No napriek tomu sa našli ľudia, ktorým sa páčil.

„V Kuvajte majú celkom zmysel pre humor,“ napísal divák, ktorý snímke udelil tri hviezdičky z piatich. „Konečne skvelý romantický film na Netflixe. Milujem ho,“ dodal niekto ďalší. Iný divák zas snímku označil za vskutku zábavnú komédiu.

No a potom je tu hejt

„Veľmi ma baví, ako je film plný narážok na sex, ale počas neho sa tí dvaja poriadne ani nedotknú a nedajú si ani pusu na tvár,“ skritizoval nespokojný divák.

„Tento film bol taký zlý,“ napísal niekto iný.

Nepozdáva sa im slabý dej, ale taktiež aj nevyužitý potenciál zachytiť niečo viac z arabskej kultúry, čo sa od jeho námetu a hlavne prostredia, do ktorého je zasadený, priam žiada.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články