Foto: instagram.com

Alexandra Geletová / / News
Ulrikka nosí veľkosť len 34, no aj napriek tomu bola z prehliadky odvolaná kvôli svojej váhe. Vraj má príliš nafúknuté brucho a tvár.

Dánska modelka Ulrikke Høyer napísala tvrdý odkaz na sociálnych sieťach po tom, čo bola minulý víkend vyradená zo show Luisa Vuittona v Japonsku, údajne kvôli svojej váhe. Fotografie tejto 20 ročnej modelky, ktoré pridala na Facebook a Instagram s popisom „príliš tučná pre Luisa Vuittona“ sa stretli s veľkou dávkou sympatie od ostatných ľudí. Fotografie sú taktiež sprevádzané zdĺhavým textom, v ktorom modelka opisuje svoju verziu príbehu o tom, ako jej bolo povedané, že má nafúknuté brucho a tvár a že nasledujúcich 24 hodín môže piť iba vodu.

Ulrikke nosí veľkosť 34 a vo svojej kariére už pracovala pre spoločnosť Luis Vuitton niekoľkokrát, rovnako tak pre domy vrátane Stella McCartney, Chloé, Versace, Elie Saab, Jozef Lanvin, Kenzo a Valentino. Aj napriek tomu ju však z módnej prehliadky v Japonsku odvolali. A to dokonca pred show ešte stratila polovicu centimetra v bokoch. Modelka tvrdí, že jej bolo povedané, že má príliš nafúknuté brucho a nafúknutú tvár a nasledujúcich 24 hodín by nemala nič jesť a piť iba čistú vodu.

Ashley Brokaw, osoba zodpovedná za show, sa tieto tvrdenia snažila vyvrátiť s tým, že nikto z tímu jej nepovedal, že by nemohla jesť. Vraj je to nebezpečné a nezdravé. Ďalej vo svojej obrane tvrdí, že všetkým dievčatám, ktoré prichádzajú z lietadla odporúčajú, aby nasledujúcich 24 hodín pili iba vodu, pretože po dlhom lete môžu byť dehydrované. Nakoniec dodáva, že vyhodiť mladú Ulrikke vôbec nebol ich zámer, práve naopak, už od začiatku s ňou na prehliadke rátali. Keď však prišla do Tokia, oblečenie, ktoré bolo pre ňu vyrobené v Paríži jej už nepasovalo a nenašli už žiadny iný outfit, ktorý by jej sedel. Taktiež sa ospravedlnili jej agentovi a modelke zaplatili plnú sumu, akoby na prehliadke bola.

instagram.com

Ulrikke vo svojom príspevku na sociálnych sieťach hovorí: „Nie je to o tom, že som bola zrušená zo show, zažila som to už predtým (rovnako ako iné dievčatá na mojej úrovni), je to hra, niekedy ste hore a niekedy dole. Ale nemôžem akceptovať „normálnosť“ v správaní niektorých ľudí. Teší ich, že majú moc nad mladými dievčatami a sú ochotní zájsť aj do extrémov a vyvolať v nich tak poruchu stravovania. Som rada, že už mám 20 rokov a nie som 15 ročná dievčina, ktorá je tu nová a neistá, pretože nemám pochybnosti, že ak by som ňou bola, skončila by som chorá a vystrašená z dospeláckeho života.“

Jej agent povedal, že mladá modelka mala potrebu po tomto zážitku prehovoriť, a to aj napriek tomu, že riskuje svoju kariéru a už nikdy by nemusela s takými veľkými módnymi značkami spolupracovať. Taktiež tvrdí, že toto nie je žiadnym prekvapením a že v modelingovom priemysle sa toto stáva bežne. Čo ich však všetkých prekvapilo bolo to, že sa modelka rozhodla prehovoriť a povedať tomu všetkému stop. Nakoniec dodáva, že Høyer dúfa, že ak sa postaví proti týmto nereálnym požiadavkám a očakávaniam, ktoré sú na modelky kladené ohľadom veľkosti a stravovania, tak to pomôže aj ostatným dievčatám v budúcnosti.

instagram.com
instagram.com
instagram.com
instagram.com
instagram.com
instagram.com
instagram.com
instagram.com
instagram.com
instagram.com

Pozri aj: Plus-size modelka Ashley Graham nafotila odvážnu sériu fotografií, ktorá povzbudzuje ľudí v tom, aby mali radi svoje telo (NSFW)

latimes.com
0
Komentovať (0)