thetimes.co.uk

Matej Mensatoris / / News
Legendárny telefón je späť. Prečítajte si jeho špecifikácie aj cenu, za akú sa bude predávať.

Na oficiálne predstavenie novej Nokie 3310 čakali milióny ľudí po celom svete. A dočkali sa. Na veľtrhu MWC 2017 v Barcelone bola táto vynovená legenda medzi mobilnými telefónmi predstavená a dočkala sa niekoľkých moderných vylepšení. Narozdiel od svojho takmer 17 ročného predchodcu je nová 3310-tka tenšia, menšia a ľahšia. Inak však odkazuje na svoj pôvod a výrobca sa dušuje, že nová Nokia je plnohodnotným nástupcom obľúbenej legendy. 

Nový model je široký 12,8 milimetra a váži iba 79,6 gramov, čo je približne polovica v porovnaní s predchádzajúcou verziou. Zabudnite tiež na monochromatický displej, nová 3310-tka má 2,4 palcový 320×240 farebný displej a výrazne schudla.

Novinka prináša až dva sloty na SIM kartu, dvojmegapixelový fotoaparát a tiež možnosť umiestnenia microSD karty. Neprichádza na trh však s Androidom a ani s Windowsom, ako to bolo u Nokie v posledných rokoch bežné, ale má vlastný softvér. Na internet sa síce dostanete, na premakané aplikácie však zabudnite. To ale od tlačidlového telefónu asi nikto ani nečaká.

thesun.co.uk

Novú 3310-tku vyrába spoločnosť HMD Global a prináša hneď niekoľko farebných variant. Bude k dispozícii v lesklo červenej a žltej, a potom tiež  v známych odtieňoch matno šedej a modrej. K dispozícií však budú neskôr aj iné farebné prevedenia.

Tom Warren / The Verge

Väčšinu ľudí ale zaujíma, či novinka bude mať rovnako veľkú výdrž ako pôvodná Nokia. Tu ale výrobca všetkých upokojuje, že nová 3310-tka bude mať veľkú výdrž a bez problémov by ste mali fungovať aj týždeň bez nabíjania. Výrobca dokonca hovorí o mesiaci výdrži v stand-by režime a až o 22 hodinách telefonovania. Nezabudlo sa ani na populárnu hru Snake, ktorá tu bude v samozrejme v modernejšom prevedení.

Tom Warren / The Verge

Najväčším lákadlom, okrem pripomenutia si nostalgických čias je ale cena. Tá je na dnešné pomery až ťažko uveriteľná a to v tom dobrom slova zmysle. Je stanovená iba na 49 eur, čo z novej Nokie robí skvelú alternatívu či doplnok aj k súčasným smartfónom, v prípade, ak sa chystáte do prírody, či na festival a obávate sa straty či poškodenia vášho primárneho smartfónu. Aj keď bola 3310-tka predstavená už teraz, v obchodoch si na ňu musíme ešte pár mesiacov počkať. Do predaja by sa mala dostať až v druhom štvrťroku 2017.

[totalpoll id=“88409″]

Pozri aj: Táto Nokia 3310 má 17 rokov, prežila dve vojenské misie v Iraku a Afganistane, a stále vydrží bez nabitia 10 dní

interez.sk (mmm), theladbible.com, theverge.com


Komentovať (0)