Foto: TravelingOtter, Jimmy Emerson (flickr)

Ochutnali by ste i takýto netradičný nápoj?

Sto ľudí, sto chutí. Každá krajina, každý národ má iné zvyky, tradície a obyčaje, ktoré sú pre nich typické. V kanadskom Dawson City je však tradícia, ktorú by ste rozhodne nečakali. V miestnom podniku si totiž môžete objednať alkoholický drink, v ktorom pláva skutočný ľudský palec. 

Dawson je mestečko s asi 1400 obyvateľmi, ktoré leží na severe Kanady, neďaleko hraníc s americkou Aljaškou v štáte Yukon. Toto maličké mestečko je však známe mnohým ľuďom po celej planéte. Môže za to nápoj nazývaný „Soutoe Cocktail“, ktorý si návštevníci hotela Downtown môžu objednať už celých 40 rokov.
Sourtoe Cocktail

Príbeh tohto netradičného kokteilu siaha až do 20. rokov minulého storočia, kedy mali dvaja pašeráci rumu Louie Linken a jeho brat Otto uviaznuť vo veľkej snehovej búrke. Louiemu podľa príbehu omrzol prst a aby sa vyhol gangréne, musel si palec z ruky odrezať. Tento prst potom bratia odložili do fľašky s alkoholom, ako pamiatku na túto udalosť. O takmer 50 rokov našiel nádobu s „mumifikovaným“prstom kapitán Dick Stevenson. Nádobu priniesol do mesta Dawson, kde už netrvalo dlho a vznikla miestna špecialita. Alkoholický nápoj s pravým ľudským mumifikovaným palcom.
The Toe is in the Yukon Jack

V miestnom salóne hotela Downtown si teda už 40 rokov môžu návštevníci objednať veľmi netradičný nápoj. Prst v drinku však samozrejme nie je ten z pôvodného príbehu. Doposiaľ sa v podniku vystriedalo už viac ako 8 rôznych „mumifikovaných“ palcov, ktoré salónu darovali rôzni zákazníci či priaznivci tohto netradičného nápoja. Pôvodný ľudský palec totiž „zmizol“ v roku 1980. Podľa majiteľov podniku ho pri trinástom pohári šampanského Soutoe omylom vypil jeden z hostí. V poradí ôsmy prst zmizol len nedávno v júni 2017.
Sourtoe Cocktail

Ak ste práve ostali sklamaní a myslíte si, že po tejto krádeži už nebudete mať možnosť drink s ľudským palcom ochutnať, nemusíte sa ničoho obávať. Salón v hoteli Downtown má totiž ešte nejaké tie mumifikované palce v zásobe a drink Soutoe tak z ponuky nezmizol. Vedzte ale, že ak tento palec ukradnete, alebo nechtiac prehltnete, budete musieť zaplatiť pokutu 2500 dolárov (takmer 2150 eur).

Pozri aj: 10 exotických pochúťok, ktoré je lepšie radšej neskúšať, lebo to môže byť vaše posledné jedlo

theguardian.com, amusingplanet.com
Príbehy
0
Komentovať (0)