Foto: TV JOJ, Markíza (úprava interez.sk)

Na sociálnych sieťach každý píše, ako to nesleduje, sledovanosť pritom hovorí úplný opak.

Slovenské televízne stanice svojim divákom prinášajú pestrú paletu programov. Od kvalitnejších dramatických a komediálnych seriálov zahraničnej produkcie, cez vlastnú tvorbu, spravodajské relácie až po reality show a telenovely. Samozrejme, nie vždy sa všetky pokusy o vytvorenie zábavy stretnú s úspechom. Táto desiatka je ale opakom.

Článok pokračuje pod videom ↓

Aj na našich obrazovkách sa totiž objavujú programy, o ktorých si mnohí myslia, že by bolo lepšie, keby sme ich nikdy nemuseli vidieť. Či už ide o mizerné scenáre, slabé herecké výkony, alebo len o nevhodný koncept. Toto je Top 10 najhorších počinov slovenských televíznych staníc podľa hodnotení používateľov webu ČSFD, ktoré momentálne okupujú televízny priestor, no paradoxne prekvapujú vysokou sledovanosťou.

#10 Dunaj, k vašim službám (Markíza, 51 %)

Už od svojho uvedenie v roku 2023 ide o malý seriálový hit, ktorý slovenských divákov chytil najmä pre svoj nezvyčajný námet. Odohráva sa na pozadí druhej svetovej vojny a aj keď si tvorcovia často príliš nelámu hlavu nad tým, že niektoré historické súvislosti sú nepresné, divákom to neprekáža. Historická telenovela z dielne TV Markíza sa na jej obrazovkách zrejme bude hriať ešte dosť dlho, vzhľadom na to, že sledovanosť seriálu neklesá.

#9 Mama na prenájom (Markíza, 43 %)

Slovenské denné seriály sa prakticky nikdy nemohli pýšiť nejakou svetovou kvalitou. Na druhej strane je ale veľkou pravdou, že minuloročná novinka Mama na prenájom patrí medzi tie lepšie hodnotené televízne projekty. Nás len zaujíma, čo príde po tomto seriáli. Už sme tu mali Oteckov, teraz Mamy… Dočkáme sa niekedy aj starých rodičov, alebo ujov a tiet?

#8 Utajený šéf (Markíza, 35 %)

Reality show, v ktorej sa šéf firmy (často známej a veľkej) rozhodne v utajení zistiť, čo si o ňom a fungovaní spoločnosti myslia jeho zamestnanci, patrí už taktiež medzi stálice TV Markíza. Hodnovernosť projektu má byť založená na tom, že šéfa sa tvorcovia snažia vždy zmeniť na nepoznanie, no veľa divákov im na to akosi neskáče (alebo teda aspoň chceme veriť, že drvivá väčšina z nich). Mnohí na ČSFD vytýkajú najmä fakt, že celá šou je zinscenovaná a vlastne bez pointy. V sledovanosti sa jej ale darí.

#7 Nemocnica (JOJ, 31 %)

Toto je jeden z veľmi pekných príkladov toho, že slovenskému divákovi stačí naozaj málo. Je ale až prekvapivé, že dokážu seriál bez štipky invencie, ktorý navyše vykráda iné lekárske seriály (hneď niekoľko zápletiek napríklad z rekordných Chirurgov (Grey´s Anatomy)), tvorcovia ťahať tak dlho. Vyjsť toto v akejkoľvek inej krajine ako pôvodný seriál, zrušenie by, veríme, prišlo po pár epizódach. Zdá sa ale, že ani zlé herecké výkony, či lacno pôsobiaci seriál, Slovákom neprekážajú. Aj Ordinácia v ružovej záhrade bola kvalitnejším počinom.

#6 Ruža pre nevestu (Markíza, 30 %)

Tento článok je dostupný členom Interez PREMIUM

Uložiť článok

Najnovšie články