Foto: Flickr/ Jean-Baptiste Bellet

Na túto trasu sa neodhodlá každý.

Dokonca aj tá časť tejto 180-kilometrovej pešej trasy na Korzike, ktorá je považovaná za ľahšiu, predstavuje výzvu pre telo, ale aj pre myseľ. Ak sa ale prekonáte a dokráčate až do cieľa, ten pocit naozaj stojí za to.

Článok pokračuje pod videom ↓

Strmé stúpania a prudké klesania

Ako píše web Mountain IQ, trasa s názvom GR 20 patrí medzi tie najnáročnejšie trasy na dlhú pešiu turistiku v Európe. 180 kilometrov dlhá trasa prechádza stredomorským ostrovom Korzika zo severu na juh, začína v Calenzane a končí v Conce.

Foto: Flickr/ Jean-Baptiste Bellet

Trasa sa skladá z dvoch častí. Prvou je náročná skalnatá severná časť, ktorá začína v Calenzane a končí vo Vizzavone. Na tomto úseku budete musieť zvládnuť neustále strmé stúpania a prudké klesania. Južná časť, ktorá sa rozprestiera od Vizzavony po Concu, je ľahším úsekom trasy, ale podľa mnohých turistov nie je taká pekná ako severná časť. Môžete si vybrať jednu z týchto dvoch častí, alebo absolvovať celú túru, ak sa na to cítite.

Na toto sa pripravte

Hoci je trasa dobre vyznačená, sprievodcovia odporúčajú pre istotu si so sebou vziať mapu. Čas potrebný na prejdenie trasy sa líši v závislosti od toho, aké tempo zvolíte, ale aj od počasia. V priemere ale trvá 11 až 16 dní. Ak si cestou chcete užiť aj pláže a kultúru a históriu miest, cez ktoré prechádzate, zdržíte sa dlhšie.

Foto: Profimedia

Na cestu si môžete vziať stan a prespávať v ňom. Na trase sa ale nachádzajú aj ubytovne, kde si môžete zakúpiť aj zásoby jedla a vody (môže sa ale stať, že budú plne obsadené, stan je teda vždy istota). Ideálne je vydať sa na cestu koncom júna alebo začiatkom septembra. Ísť v júli a v auguste nie je príliš dobrý nápad, vtedy sem totiž chodí najviac ľudí.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články