foto: Pixabay

Hyp­no­ti­zu­júce slovíčko „zadarmo” dokáže rýchlo získať pozornosť pri nákupe.

Je všeobecne známe, že nikto ti nikdy nič zadarmo nedá. Nie vždy to tak v skutočnosti je. Aj na Slovensku sa nájdu užitočné veci, za ktoré nemusíš platiť ani cent. Slovenské vlaky „zadarmo“ už všetci poznáme, no existujú aj iné možnosti a miesta, kde sa dajú získať veci alebo služby bez platenia. V nasledujúcom článku ti priblížime tie, ktoré určite stoja za to.

Múzeá, galérie a expozície

SNP

Ak si myslíš, že za takýto kultúrny program si musíš stále platiť, si na omyle. Na Slovensku už dlhšie funguje podujatie s názvom Noc múzeí, ktoré sa organizuje raz za rok. Tento rok už síce prebehla, no už teraz sa môžeš tešiť na rok 2018. Všetky slovenské múzeá a galérie sú v tento deň (konkrétne v noci) prístupné zadarmo, a preto si môžeš spraviť pekný kultúrny program bez toho, aby si platil čo i len cent. Celkom fajn, nie?

To však vôbec nie je jediný deň, kedy si ich môžeš pozrieť zdarma. Každú prvú nedeľu v mesiaci si môžeš pozrieť presne 37 expozícií (múzeá, galérie, prírodné krásy) a obohatiť tak svoju dušu, ale aj telo.

Vzdelanie

foto: Pixabay

Je všeobecne známe, že vzdelanie na Slovensku je bezplatné. Do určitej miery áno, no tu sa pozrieme na trošku inú formu vzdelávania. Ak máš záujem získať zručnosti v online marketingu, vyhľadávačoch a iných oblastiach sveta internetu, máme pre teba zaujímavú možnosť. Google nedávno prišiel s projektom digitálna garáž, ktorého cieľom je pomáhať Slovákom rásť. Môžeš si tam pozrieť návody od úspešných podnikateľov vo forme videí a sledovať svoj osobný rast a pokrok na prehľadnom informačnom paneli. Úplne zadarmo a k tomu ešte aj v slovenčine.

Rekvalifikačné kurzy

foto: Pixabay

Ak si evidovaný na úrade práce, môžeš využiť rekvalifikačné kurzy RE-PAS, vďaka ktorým môžeš absolvovať napríklad kurz od lear­n2code zadarmo. Takto dokážeš ušetriť stovky eur a na konci kurzu získať cer­ti­fi­kát. Možností je veľa, tak ak sa chceš naučiť prog­ra­mo­vať, získať preukaz SBS či preplatiť kurz anglického jazyka, môžeš využiť tento projekt.

Knihy

Občianske združenie Matka a dieťa Turca darovalo knižky pre deti 👶 do troch knižných búdok v Martine, ďakujeme 🤗

Gepostet von Ďakujem, sused am Dienstag, 20. Juni 2017

Existuje mnoho slovenských projektov, ktoré ponúkajú knihy zadarmo. Určite máš aj ty vo svojom okolí kaviareň, z ktorej si môžeš zobrať knižku domov, prečítať si ju a ak sa ti veľmi páči, môžeš si ju aj nechať. Našli sme však aj jeden zaujímavý projekt od komunitnej organizácie „Ďakujem sused“. Ľudia, ktorí v nej pôsobia, vytvorili v slovenských mestách takzvané knižné búdky, v ktorých sa nachádzajú, ako inak, knižky. Tie si môžeš požičať, vymieňať alebo ponúkať svoje knižky ďalším ľuďom. Ak v tvojom meste takáto búdka chýba, môžeš byť iniciátor jej postavenia. Len smelo do toho.

Nákup bez peňazí

Gepostet von Zóna bez peňazí Slovensko am Samstag, 26. November 2016

Hovoríš si, že sa to nedá? Asi zmeníš názor. Na Slovensku vznikla sieť miest, kde sa dajú veci na akciách Zóny bez peňazí vymieňať, recyklovať či len tak si zobrať to, čo sa ti páči, no iní to už nepotrebujú. Ak si myslíš, že tu nič dobré nenájdeš, si na omyle. V dobe, keď je zbytočného odpadu viac ako dosť, je to určite skvelý nápad.

MHD zdarma

MHD

Zdarma sa dá cestovať aj MHD-čkou. Napríklad počas Európskeho týždňa mobility v našom hlavnom meste. Tento rok akcia prebiehala od 16. do 22. septembra. A ako sa dalo cestovať MHD zadarmo? Jednoducho. Všetci obyvatelia, ktorí sú držiteľmi platných vodičských preukazov vydaných v EÚ, mohli cestovať bratislavskou MHD a prímestskými autobusmi Slovak Lines v celom Bratislavskom kraji úplne zdarma. Skvelý nápad, nemyslíte?

Účet

V dnešnej dobe sa na teba z každej strany valia ponuky rôznych bánk a presviedčajú ťa, že založiť si účet u nich je ten najlepší krok. V mnohých prípadoch to však vôbec nie je pravda a v konečnom dôsledku budeš platiť za svoj účet nejaké drobné každý mesiac. Spravili sme si preto menší prehľad rôznych ponúk a vyskočila nám tá od Tatra Banky, ktorá nás naozaj zaujala.

Dajú ti účet zadarmo, ktorý si môžeš založiť online alebo na pobočke a nájdeš si na ňom bonus 30€. Takže to je nielen zadarmo, no ešte aj zarobíš. Ak si otvoríš Študentský účet, dostaneš unikátny Golden Ticket kód, ktorý ti otvorí dvere do Secret Room plnej nadpozemských cien. Môžeš tu vyhrať iPhony 7, MacBooky, drony a pre najlepšieho hráča majú prichystaných 1000 €. Vieš momentálne o lepšej ponuke? My veru nie.

Článok vznikol v spolupráci s Tatra Bankou
Príbehy
0
Komentovať (0)