Foto: tampabay.com

Manželstvo dvoch súrodencov, samovznietenie, dvojmesačná hybernácia či nadľudské výkony. Tieto príbehy majú spoločného autora. Je ním samotný život.

Vraví sa, že najlepšie príbehy píše samotný život. A je to naozaj pravda. Často vymyslí také absurdnosti, že im je len ťažko uveriť. No napriek tomu sú pravdivé. Prinášame vám 10 príbehov, ktoré by ste si len ťažko dokázali vymyslieť.

Niektoré z nich vás pobavia, zatiaľ čo z iných vám prejde po chrbte mráz. Jedno je však isté. Len tak ľahko vám nezídu z mysle.

#1 Rybár z Colorada pri záchrane vlastného života podal nadľudský výkon

Photo by Tiago Perestrelo on Unsplash

Všetko sa to stalo 6. októbra 1993. Rybár William Jeracki sa rozhodol rybárčiť neďaleko ľadovca St. Mary. Pri lezení mu však nohu privalila obrovská skala a jeho vyhliadky do budúcnosti neboli vôbec ružové. Teploty boli pod bodom mrazu a tento rybár mal pred sebou neľahkú úlohu. Buď zamrzne, alebo si amputuje vlastnú končatinu. Hádajte, čo si vybral. Nohu si amputoval pomocou vreckového nožíka. Jeho bolesť a utrpenie si sotva vieme predstaviť. No to nebolo všetko. Pol míle sa plazil k svojej dodávke a potom ešte pol míle musel v takom stave šoférovať do mestečka Twin Lakes. Odtiaľ ho vrtuľníkom previezli do nemocnici v Denveri. Tam sa podrobil dvojhodinovej operácii, pri ktorej mu čistili zapálenú ranu z amputovanej nohy. Dokonca aj vrtuľníkom priviezli amputovanú časť, no na to, aby mu ju mohli prišiť, bolo žiaľ už neskoro. No každopádne za výkon a odvahu si zaslúži poriadne uznanie.

#2 Čo všetko môže spôsobiť administratívna chyba

Úrady nie sú neomylné, o tom vie každý svoje. No prípad Corneliousa Michaela Andersona III je tak neštandardný, že by bola škoda sa o ňom nezmieniť. V roku 2000 bol za ozbrojenú lúpež odsúdený na 13-ročné väzenie v Missourijskej štátnej väznici. Vďaka úradníckej chybe však nikdy nenastúpil na výkon trestu. Po prepustení z väzby na kauciu čakal, kým si pôjde „posedieť nastálo“. To sa však nestalo. Tak ako čakal, stihol sa oženiť, počať štyri deti, našiel si prácu ako tesár a stal sa uznávaným futbalovým trénerom. Až o 13 rokov neskôr, v roku 2013, si úrady uvedomili chybu. Mysleli si, že muž je vo väzení. Nakoniec ho tam poslali 25. júla 2013, aby si tak odsedel 13 rokov. Vďaka medializácii prípadu a petícii bol z väzenia prepustený 5. mája 2014. Tak si miesto 13 rokov odsedel len necelý rok.

#3 Keď je váš manžel váš súrodenec

To musí byť poriadna rana pod pás. Vedeli by ste si predstaviť, že ste sa vydali za vlastného brata? Tak presne o tomto sa v auguste 2014 dozvedela 39-ročná Adriana zo Sao Paulo. Spolu s manželom Leondrom mali 6-ročnú dcéru a žili ako každý pár.Oboch opustila mama, ktorá sa volala Maria. Pár si však z toho ťažkú hlavu nerobil, pretože v Brazílii je to dosť frekventované meno. Adrianu mama opustila, keď mala rok, zatiaľ čo Leonarda opustila ako 8-ročného. Pravda však vyšla najavo počas televíznej šou The Time is Now, v ktorej môžete vyhľadať svojich stratených príbuzných. A Adriana v nej našla svoju mamu, ktorá je zároveň matkou aj jej manžela. Najprv sa zosypala, no potom sa s manželom dohodli, že budú i naďalej pokračovať v rodinnom živote.

#4 Žena žila v skrini viac než rok, až pokiaľ si ju nevšimol majiteľ bytu

pixabay.com

Mizne vám jedlo z chladničky? Tak možno aj vy si nainštalujete do kuchyne kameru, ktorá vám môže pomôcť chytiť nenásytného zlodeja. Presne takto to urobil aj jeden Japonec. 28 mája 2008 sa mu podarilo zachytiť poriadny úlovok. Záznam z kamery zachytil zlodeja. Muž okamžite skontaktoval políciu, mysliac si, že išlo o vlámanie. Ako sa však neskôr ukázalo, viac ako rok v zabudovanej skrini, v ktorej uschovával matrace, žila 58-ročná žena, Tatsuko Horikawa. Do bytu sa dostala, keď raz majiteľ zabudol zamknúť dvere. Nekradla, len si brala potraviny a používala sprchu a toaletu. Žena dostala pokutu za priestupok. Príbeh sa odohral v meste Fukuoka v Japonsku.

#5 Keď balón spojí dve podobné bytosti

V júni 2011 Laura Buxton vypustila na oslave 50. výročia sobáša starých rodičov do sveta balón naplnený héliom. K balóniku bola pripojená správa: „Prosím, vrátiť Laure Buxton, spolu s adresou malého dievčaťa. Balón odletel z mestečka Staffordshiere v Anglicku do mestečka Milton Libourne, kde pristál na dvore rodinky Andyho Riversa. Na tom by nebolo nič zvláštne, no jeho susedia, Peter a Eleanora Buxtonoví majú dcérku Lauru, takže dali balón jej. Neskôr sa obe Laury stretli, no všetkých šokovali svojou podobnosťou. Mali rovnakú výšku, farbu očí a vlasov a podobné domáce zvieratká. Malé dievčatko to pri púšťaní balóna rozhodne nečakalo. Neuveriteľná náhoda!

#6 Kto môže za temný deň?

Photo by Teddy Kelley on Unsplash

Teraz trošku zabŕdneme do histórie. 19. mája 1780 sa v Novom Anglicku objavil na oblohe nezvyčajný úkaz. Obloha sa z ničoho nič počas dňa začala stmievať. Zvieratá sa poskrývali a na oblohu vyšiel červený mesiac. Podľa očitých svedkov z tej doby bolo všade cítiť zápach zhoreniny. Miestami sa vyskytoval popol až do výšky pätnástich centimetrov. A i keď si mnohí mysleli, že prichádza koniec sveta, počas nasledujúcej noci sa temnota rozplynula. Čo sa teda stalo? Vedci sa domnievajú, že mohlo ísť o lesný požiar, no dodnes na fenomén „Temného dňa“ nepoznajú jednoznačnú odpoveď.

#7 Sila ľudí prekoná každý odpor

15. mája 2007 bol elektrifikovaný indický vláčik na svojej pravidelno – nepravidelnej trase Patna-Buxar. Jeden z pasažierov však zatiahol za núdzovú reťaz a tak sa mu podarilo zastaviť vlak v neutrálnej zóne. Ako však vypovedá názov tejto zóny, nič elektrifikované v nej nefunguje. Cestujúci tak mohli čakať na ďalší vlak alebo vystúpiť z vlaku a tlačiť. A toto je perfektný príklad, že ľudia dokážu viac než len nadávať na nefungujúci systém. Viac ako 100 ľudí sa rozhodlo potlačiť vlak na 70-metrovú vzdialenosť, kde sa pripojil k lokomotíve a následne sa reštartoval. Viacerí ľudia boli milo prekvapení z tohto zážitku.

#8  Samovznietenie

tampabay.com, myparanormal.tumblr.com

67-ročná Mary Resser zomrela vskutku ojedinelým spôsobom. 1. júla 1951 odprevadila z večernej návštevy syna a susedov. Prezliekla sa do nočnej košele, na nohy si dala papuče a vychystala sa na odpočinok. Aspoň tak to vyzeralo. No na druhý deň ju prišla pozrieť pani domáca. Cítila, že dvere sú extrémne horúce, a preto skontaktovala políciu. A policajti pri príchode utrpeli mierny šok. Milú Mary našli zhorenú takmer do tla, všetko, čo po nej ostalo, bola jedna noha. Zničené bolo taktiež kreslo, na ktorom sedela. Teplota jej tela ešte na druhý deň dosahovala viac ako 1 900 °C. Stará pani zhorela ako sviečka, pričom nikto nevie dať na to logickú odpoveď.

#9 Všetko pre záchranu života

28. mája 2015 v Walthamstow v Londýne sa stala naozaj kuriózna nehoda. Dvojposchodový autobus sa zrazil s jednokolkou, pričom vodič jednokolesového vozidla spadol pod koleso autobusu. Viac než stovka šokovaných ľudí sa však rozbehla k 12-tonovému autobusu, ktorý sa im podarilo nadvihnúť a tak zachránili život unicyklistu. Toho odviezla sanitka do nemocnice, kde okamžite dostal lekársku pomoc.

#10 Aby prežil zimu, bol dva mesiace v spánku

pixabay.com

Pamätáte sa, ako sme sa v škole učili o tom, že medvede (teda drvivá väčšina) sa ukladajú cez zimu na zimný spánok? Asi sa týmto poznatkom inšpiroval aj  Peter Skyllberg z mestečka Umea, ktoré sa nachádza na severe Švédska. 17. februára 2012 ho po dlhých dvoch mesiacoch našiel v aute zapadnutom snehu vodič snežného skútra. Peter ledva rozprával, bol zabalený v spacáku. Odviezli ho do univerzitnej nemocnice v Umea. Trpel extrémnym podchladením a podvýživou. No je neuveriteľné, že dokázal prežiť v tak extrémnych podmienkach. Podľa lekárov sa dostal do stavu, ktorý veľmi pripomína hybernáciu, čiže zimný spánok niektorých živočíchov. Všetko, čo jedol, bol roztopený sneh. Tomu sa len ťažko dá uveriť, však? Život samotný nás asi nikdy neprestane udivovať.

Pozri aj: 23 miest v dome, o ktorých ste nevedeli, no nemali by ste ich umývať tak často

unbelievable-facts.com

 

Príbehy
0
Komentovať (0)