Na MS v cestnej cyklistike sa Peter Sagan ukázal najlepšie, ako vedel.

Fenomenálny Slovák Peter Sagan sa v dnešných pretekoch v nórskom Bergene pokúsil o nemožné. Na prestížnych Majstrovstvách sveta v cyklistike sa mu v mužskej kategórii Elite podarilo prebojovať na čelo pelotónu a v závere predviedol svoju silu. Ako prvému cyklistovi sa mu tak podarilo triumfovať na MS tretíkrát za sebou.

V úvode pretekov Sagan šetril svoje sily a spolu so zvyškom svojho tímu sa držal viac v úzadí, no túžba po zlatom hetriku bola jeho hlavným cieľom v tohtoročnej sezóne. „Ako dvojnásobného šampióna sa ma často pýtajú, ako veľmi túžim po treťom triumfe. Myslím si, že pre každého športovca, a je jedno v akom športe, je titul majstra sveta absolútny vrchol kariéry. Navyše, bol by som prvý, komu by sa podarilo vyhrať trikrát za sebou. O to je to ešte špeciálnejšie,“ povedal Peter Sagan pre DiePresse.com pred pretekom.

10 kilometrov pre koncom sa dostali do 10 sekundového úniku dvaja cyklisti z Francúzska a Talianska, Moscon a Alaphillipe. Pelotón však únik dobehol a peter Sagan v závere zdolal všetkých! Blahoželáme!

Očakávania mal veľké a pre dobrý výsledok chcel urobiť maximum. „Dúfam, že moja forma je dobrá. Počas týždňa som prekonal nejakú slabšiu chorobu. Nie som v najlepšom stave, ale pre víťazstvo spravím všetko.

Na štart sa postavilo 196 pretekárov zo 44 krajín sveta. Favoritom bol pri pohľade na štartovaciu listinu na 276,5 kilometrov dlhej trati práve Slovák Peter Sagan, no veľkým konkurentom bol aj Poliak Michal Kwiatkowski. Hlavný okruh meral viac ako 19 kilometrov a nachádzali sa na ňom tri stúpania. Problematické bolo práve tretie stúpanie so sklonom 6,5%.

Pozri aj: Uznávaný The New York Times opäť uviedol Slovensko ako skvelý príklad! Môže za to táto dedinka na východe