Foto: Profimedia

Lekári už viac ako rok zažívajú to najnáročnejšie obdobie.

Neustále im hrozí riziko, že sa nakazia koronavírusom a ochorenie si so sebou prenesú aj domov. Presne to bol prípad ruského pľúcneho lekára Nikolaja Šinkarenka. Po tom, čo vírusom nakazil svoju rodinu, neuniesol výčitky svedomia a samovraždu spáchal brutálnym spôsobom.

Ako informuje portál Profimedia, 70-ročný pľúcny lekár Nikolaj Šinkarenko z ruského Volgogradu bol už na dôchodku. Kvôli pandémii koronavírusu sa však rozhodol, že sa vráti do práce a pomôže svojim vyťaženým kolegom. Postarší lekár však nakoniec sám na koronavírus ochorel a nakazil aj časť svojej rodinu.

Foto: Profimedia

Šinkarenko kvôli tomu trpel neznesiteľnými výčitkami svedomia a napokon spáchal nepochopiteľný čin. Rozhodol sa brutálnym spôsobom skoncovať so svojim životom. Lekár zaparkoval svoje auto neďaleko mesta Volgograd, polial sa benzínom, škrtol zápalkou a upálil sa.

Podľa portálu Dailystar mal lekár za sebou viac ako 40 rokov skúseností a vedel, že nemôže len tak ostať sedieť doma a prizerať sa, ako jeho kolegovia bojujú o životy pacientov. Aj keď sa však on, aj jeho rodina z koronavírusu napokon zotavili, výčitky svedomia mu nedali spávať.

0
Uložiť článok
Komentovať