Foto: MovieStillsDB

Zlé správy pre fanúšikov temného seriálu na Netflixe.

Obľúbená streamovacia služba sa rozhodla nadobro rozlúčiť s jedným zo svojich pomerne úspešných a rovnako populárnych seriálových počinov. Štvrtá séria epizód tak bude posledná, ktorú fanúšikovia seriálu Chilling Adventures of Sabrina uvidia.

O zrušení seriálu informoval web TV Line, podľa ktorého fanúšikov čaká posledných 8 epizód štvrtej série. Tie by mal Netflix podľa všetkého uviesť koncom tohto roka na svojej streamovacej platforme.

Koniec temnej Sabriny

Chilling Adventures of Sabrina je druhou hranou adaptáciou populárnej komiksovej série vydavateľstva Archie Comics o mladej čarodejnici Sabrine. Táto verzia je však narozdiel od tej, ktorú si mnohí pamätajú z 90. rokov s Melissou Joan Hart v hlavnej úlohe, omnoho temnejšia a krvavejšia. A aj to bolo dôvodom, prečo si seriál na Netflixe získal celkom slušnú popularitu.

Foto: MovieStillsDB

Štúdio WarnerBros. sa rozhodlo Sabrinu pre nové generácie oživiť najmä preto, že sa darilo inému seriálu z ich producentskej dielne – Riverdale, ktorý v USA vysiela kanál The CW, archív poskytuje Netflix. Ten sa, mimochodom, odohráva aj v rovnakom svete ako Chilling Adventures of Sabrina.

Prekvapivé zrušenie, dôvod známy nie je

Netflix s novou verziou mladej čarodejnice žal u predplatiteľov úspechy, čoho dôkazom bolo objednanie druhej série ešte pred samotnou premiérou tej prvej. Následne po odpremiérovaní vianočného špeciálu si streamovacia služba objednala aj 3. a 4. sériu. Tá ale napokon prekvapivo bude poslednou.

Dôvod zrušenia zatiaľ známy nie je. Hlavný tvorca seriálu i novodobej komiksovej série Roberto Aguirre-Sacasa však podľa webu TV Line poďakoval všetkým za priazeň, ktorú Sabrine počas uplynulých rokov vyjadrovali.

„Pracovať na Chilling Adventures of Sabrina bolo neuveriteľnou cťou od prvého dňa. Obsadenie počnúc Kiernan Shipka, ako obľúbenej dospievajúcej čarodejnice každého z nás, bolo nesmiernou radosťou. Som vďačný celému tímu, scenáristom, editorom, asistentom a všetkým za to, že prejavili toľko lásky k tomuto temnému seriálu,“ povedal Aguire-Sacasa.

Prezradil tiež, že ďakuje najmä Netflixu a produkčným spoločnostiam WarnerBros., Berlanti Television a vydavateľstvu Archie Comics za to, že im umožnili „rozprávať príbeh, ktorý chceli rozprávať a tak, ako ho chceli podať“.

Štvrtá séria (alebo lepšie povedané 4. časť príbehu) o Sabrine tak bude poslednou, ktorú uvidíme a zrejme celý príbeh seriálu uzavrie. „Už sa nemôžeme dočkať, keď ju všetci uvidia,“ dodal Aguire-Sacasa na záver.

Foto: MovieStillsDB

Už od roku 1962

Postava mladej čarodejnice Sabriny sa prvýkrát vo svete komiksov objavila v októbri 1962. Samostatná komiksová séria ešte pod názvom Sabrina The Teen-Age Witch prvýkrát vyšla v apríli 1971 a s niekoľkoročnými prestávkami vychádzala až do roku 2009. Je tvorcami je dvojica autorov George Gladir a Dan DeCarlo.

V roku 2014 prišla temnejšia komiksová verzia od Aguirre-Sacasu už pod názvom Chilling Adventures of Sabrina, na ktorej je založený aj seriál od Netflixu. Hlavné úlohy v ňom stvárnili Kiernan Shipka (Sabrina Spellman), Ross Lynch (Harvey Kinkle), Lucy Davis (Hilda Spellman), Chance Perdomo (Ambrose Spellman), Michelle Gomez (Mary Wardwell), Miranda Otto (Zelda Spellman), Jaz Sinclair (Rosalind Walker), Tati Gabrielle (Prudence Night), Richard Coyle (Faustus Blackwood), Gavin Leatherwood (Nicholas Scratch) a mnohí ďalší.

Veľký úspech v 90. rokoch slávila aj sitkomová verzia seriálu. Tá sa dožila siedmich sérií a dvoch filmoch a pod názvom Sabrina – mladá čarodejnica sa vysielala aj v našich končinách. Hlavnú úlohu stvárnila Melissa Joan Hart. Na základe pôvodného komiksu vznikli aj tri animované seriály, prvý už v roku 1973.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )