Foto: Kate Hannah/Facebook

Michaela Galambošová / / Série
Ten pocit, keď sa žena vráti domov z práce a hodí podprsenku do kúta, je na nezaplatenie. No ak sa rozhodne obísť zaužívané pravidlá a prestane nosiť podprsenku aj na verejnosti, nemusí to vždy dobre dopadnúť...

Tak sa zdá, že vás z práce môžu vyraziť z naozaj hocijakého dôvodu. Veď nenadarmo sa vraví, že kto chce psa biť, palicu si nájde. Kate Hannah, 22-ročnú čašníčku, vyhodili len preto, že nenosila podprsenku.

Dobre teda. Dalo by sa to pochopiť (i keď to je diskutabilné), keby Kate mala poprsie ako pornoherečka a v práci čašníčky by nechutne zvádzala zákazníkov. Ale Kate vyzerá ako úplne normálna dievčina. Po tom, čo ju vyhodil z práce, napísala na svoj Facebookový profil smutný status, v ktorom vyjadrila svoje sklamanie. Aby dosvedčila, že nevyzerala nijako neštandardne, zverejnila aj svoju fotografiu. A z nej naozaj nekričí, že je Kate „naostro.“

Kate takto zhrnula svoj negatívny zážitok:

So I've just got home after being sacked from my job, for refusing to wear a bra. Yesterday an inappropriate sexual…

Geplaatst door Kate Hannah op zaterdag 24 juni 2017

„Práve som sa vrátila z práce, z ktorej ma vyrazili len preto, že som odmietla nosiť podprsenku. Včera mal na mňa brat našej manažérky naozaj nemiestne sexuálne narážky,“ píše vo svojom statuse. „Bolo to krajne nepríjemné a som jednoducho šokovaná z toho, čo sa udialo,“ dodáva Kate. Tak sa zdá, že manažérka podniku nevedela, ako sa má vysporiadať s nepríjemnou situáciou, tak si vybrala tú najhoršiu možnú cestu. Najlepšia obrana je útok, však? A preto Kate dala naozaj neštandardné ultimátum. Buď začne nosiť podprsenku, alebo dostane okamžitú výpoveď.

„Povedala mi to pred troma zamestnancami aj pred zákazníkmi. Miešali sa vo mne pocity hanby, smútku a poníženia,“ pokračuje mladá čašníčka. Brat jej šéfky ju sexuálne obťažoval, no ju to žiaľbohu stálo flek. Aby toho nebolo málo, šéfka jej vynadala do hlupaní a to len preto, že sa vôbec ozvala.

„Som totálne znechutená z neprofesionality a nedostatku rešpektu mojich práv ako ženy. Mám právo nosiť to, v čom sa cítim pohodlne. Nikto by sa nikdy nemal skrývať pred nežiadúcimi sexuálnymi narážkami či obťažovaním. Je mi z toho smutno.“ 

Záverom svojho statusu Kate podčiarkla, ako je dôležité hovoriť o sexuálnom obťažovaní. Nebála sa vyjsť s kožou na trh, hoci sa samozrejme našli ľudia, ktorí pochopili jej status úplne inak.

„Máš nosiť podprsenku a všetko by bolo vybavené,“ píše jedna z užívateliek Facebooku. No Katin príbeh nie je o podprsenke. Je o niečom absolútne inom. Drvivá väčšina užívateľov však Kate fandí a vyjadruje jej podporu.

Krčma East Riding, v Yorkshire, v ktorej Kate pracovala, taktiež dala k prípadu svoje stanovisko. Ak čakáte, že zatĺkajú, vôbec sa nemýlite: „V súvislosti s týmto incidentom môžeme povedať len toľko, že žiadna z našich zamestnankýň nebola prepustená z tohto dôvodu. Našich zamestnancov chránime pred sexuálnym obťažovaním,“ vyjadrili sa pre the Independent.  To, či im uveríte, však necháme na vašom úsudku.

Tak sa zdá, že Kate nie je jediná, ktorej niekto vyhodil na oči nevhodný outfit. Hanah Pewee vyhodil z nákupného centra jeden ochrankár, pretože bola podľa neho nevhodne oblečená.

As many of you know, it is NINETY degrees outside today in West Michigan. Aka, really hot. So, of course, I decided to…

Geplaatst door Hannah Pewee op zaterdag 10 juni 2017

Nahnevaná dievčina však podotkla, že vonku bolo viac než 32 °C, a tak nevidela nič nevhodné na svojom oblečení. No aj tu platí, že kto chce, ten si vždy nájde dôvod na odcudzovanie. Ak sa vám však stane neprávosť, treba o tom hovoriť. Veď kto mlčí, ten svedčí. A je to tak.

Pozri aj: Nevhodnými plavkami vzrušovala tínedžerov. Ženu vyhodili z bazéna kvôli jej oblým krivkám

ladbible.com

 

0
Komentovať (0)