Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove bude od štvrtka (1. 12.) do nedele (4. 12.), bez ohľadu na to, či lekári stiahnu alebo nestiahnu výpovede, poskytovať iba neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Bude tiež poskytovať vopred naplánovanú onkologickú a biologickú liečbu. Pre TASR to potvrdil riaditeľ nemocnice Ľubomír Šarník.
Majú krízový plán
„Zatiaľ lekári výpovede nestiahli. Očakávam, že sa to udeje niekedy popoludní, skôr podvečer. Tak, ako sa celá záležitosť vyvíja, všetci budú čakať na to, či sa v parlamente schváli zákon alebo nie,“ uviedol Šarník.
Ak by nedošlo k stiahnutiu výpovedí lekárov, majú podľa jeho slov pripravený krízový plán. „Bude platiť tak či tak od štvrtka, lebo keby došlo k stiahnutiu výpovedí o 18.00 či 19.00 h, tak my nebudeme vedieť zareagovať tak, aby sme od štvrtka išli úplne v štandardnom plnohodnotnom režime. Ideme režimom poskytovania iba neodkladnej zdravotnej starostlivosti,“ vysvetlil Šarník.
Nemocnica bude podľa neho v piatok (2. 12.) informovať o tom, v akom režime bude fungovať budúci týždeň.
Pred 170 rokmi sa narodil génius Nikola Tesla: Miesto žien miloval holubicu, po podrazoch kopal kanály
Prezidentovi USA po atentáte podávali kravskú krv a vajcia cez anál. Zabili ho napokon lekári a nie strelec
Michael O´Leary zmenil cestovanie ako ho poznáme: Obéznych ľudí označil za „monštrá“, neveril v globálne otepľovanie
Navštívili sme jednu z najkrajších dolín Veľkej Fatry. Je tu aj bikepark a údajne tu môžete vidieť rysa
Šéf NKÚ Andrassy v 1 na 1: Premiér sa so mnou nestretol. Vláda má pocit, že keď má moc, môže robiť čokoľvek
Ropná plošina im vybuchla pod nohami. Počas jednej z najhorších tragédií svojho druhu zomrelo 167 ľudí
Giulia prezradila, aké je to žiť na Špicbergoch a aké sú tam zárobky. Meteorológ vysvetlil fenomén tepelnej kupoly












Nahlásiť chybu v článku