Foto: TASR/AP

Vyhrážky zazneli z úst Vladimira Solovjova v ruskej štátnej televízii.

Už niekoľkokrát svet zaskočili správy o tom, ako si Rusko predstavuje nové nastavenie hraníc v Európe, alebo vyjadrenia o tom, že by niektoré krajiny mali zmiznúť z mapy. Aktuálne veľký rozruch a znepokojenie vyvolali slová Vladimira Solovjova, ktorý je mozgom kremeľskej propagandy.

Ako upozornila TN Nova, v ruskej štátnej televízii reagoval na prehlásenie nemeckej vlády o rozšírení používania nemeckých zbraní na Ukrajine. Vyjadril sa, že nemecké mestá Rusko zrovná so zemou.

Vyhráža sa skazou

Nejde pritom o prvé veľké vyhlásenia zo strany Moskvy a ani o prvé vyhrážky Solovjova Nemecku. Už v minulosti hovoril o zničení Berlína alebo o útoku na Mníchov. Tentoraz svoje slová namieril proti celej krajine.

Solovjov svoju reč začal súčasne so zábermi na mesto Vovčansk v televízii. „Ukazujú, ako horí Vovčansk v Charkovskej oblasti. Ide o severnú časť, ktorá je prakticky zničená,“ popisuje propagandista za zvukov dramatickej hudby.

Vzápätí dodáva: „Uvedomujete si, že nemecké mestá budú tiež vyzerať takto? Že s nimi budeme zaobchádzať ešte brutálnejšie?“

Bez okolkov hovorí ďalej. „Proste všetko zbúrame. Obraciam sa na nemecký ľud. Rozumiete tomu, alebo musí ruský vojak najskôr znovu vkročiť na nemeckú pôdu? Tentoraz ale neodídeme. Aby Nemecko už nemalo možnosť ohrozovať Rusko zo svojho územia,“ odkázal.

Jeho slová zrejme zazneli v súvislosti s tým, že Nemecko povolilo Ukrajine použiť zbrane proti vojenským cieľom v Rusku.

Uložiť článok

Najnovšie články