foto: twitter.com

katka / / Zviera
Dvaja muži počas cesty autom stretli aligátora. Napadla ich tá najhlúpejšia myšlienka, aká mohla.

Ľudská hlúposť nemá hraníc. Fotky, ktoré dvaja muži publikovali na aplikácii Snapchat, pobúrili tisíce ľudí. Mladíci totiž dostali nápad, z ktorého sa zastavuje rozum.

Joseph Andrew Floyd a Zachary Lloyd Brown z Južnej Karolíny cestovali autom, keď zhliadli malého aligátora, ako prechádza cez cestu. Vtedy sa rozhodli, že ho vezmú a do úst mu nalejú pivo. Všetko si nafotili a fotky publikovali cez aplikáciu Snapchat. Aligátora potom pustili do blízkeho jazierka a sledovali, čo sa s ním stane.

twitter.com
twitter.com

Mladých mužov prezradili práve fotografie, ktoré sa objavili na internete. Napriek tomu, že fotky sa v aplikácii nezobrazujú dlho, množstvo ľudí si ich uložilo. Kvôli nim začali rozzúrení ľudia posielať emaily Štátnej agentúre Južnej Karolíny, ktorá má na starosti zachovávanie prírodných zdrojov. Na základe týchto správ začali vyšetrovanie a obvinili oboch mladých mužov z týrania aligátora.

twitter.com

Celým prípadom sa už zaoberá sudca, ktorý rozhodne, aký trest obaja muži dostanú. Podľa tamojších zákonov im však hrozí pokuta do 300 dolárov, pretože aligátory sú ešte stále označené ako chránené zvieratá na pokraji vyhynutia. Bežne tieto zvieratá nestretnete a spolu s ďalšími krokodílmi patria k ohrozeným druhom.

Pozri aj: Vrchol neľudskosti a krutosti. Tomuto psíkovi niekto zalepil ústa páskou a zviazal labky

metro.co.uk
0
Komentovať (0)