AsiaWire

Matej Mensatoris / / Zviera
Aj keď tieto tigre sa môžu kvôli ich nadváhe javiť ako rozkošné, tak v skutočnosti veľmi trpia.

Tigre patria medzi vrcholných predátorov v živočíšnej ríši. Ich skvelo vyvinutý zrak, výborný čuch a sluch a hlavne mrštné pohyby z nich robia skutočných kráľov džungle. To ale neplatí o všetkých tigroch a najmä nie o tigroch nachádzajúcich sa v tigrom parku v meste Harbin na severe Číny.

Zvieratá sú jednoducho prekŕmené, zhodujú sa viacerí odborníci. Vo voľnej prírode sú sibírske tigre extrémne rýchle a obratné, celé telo majú prispôsobené k lovu. To ale platí len vtedy, keď sú v správnej kondícii a teda, že nie sú tučné ako tieto.

Výsledkom prekŕmenia je, že tigre sú nemotorné a ťarbavé. Návštevníci parku sa ale na tigroch a ich „veľkom pupku“ náramne bavia a pripadajú im tak rozkošní. Čo na tom, že v podstate trpia…

AsiaWire

Pracovníci parku ale oponujú, že je bežné, keď tigre počas zimných mesiacov mierne priberú a že na jar opäť schudnú. Ale organizácia Born Free Foundation, jedna z popredných svetových organizácií zameraných na ochranu prírody rozhodne nesúhlasí. Will Travers predseda organizácie povedal: „Tieto tigre vyzerajú veľmi obézne, čo svedčí o nevhodnej a neprirodzenej strave a o žalostne málo možnostiach vytvorených na ich pohyb a na precvičovanie“. Ďalej dodáva: „Podľa môjho názoru to nie je vôbec vtipné ani milé. Tieto zvieratá sú choré.“

AsiaWire

Park v Harbine svojich návštevníkov pri tigrom výbehu láka na atrakcie, ktoré situáciu iba zhoršujú. Podľa Jarryda Salema je bežné, že návštevníci si kupujú kusy hovädziny, ktorými následne mávajú pred tigrami. Turisti tiež môžu kúpiť živé kurčatá, ktoré cez šachtu zhodia k tigrom. To môže tiež vysvetľovať obezitu týchto tigrov.

AsiaWire

Je smutné, že len kvôli pobaveniu a najmä kvôli ziskom, tieto tigre takto trpia. Úlohou každej zoo by malo byť zabezpečiť čo najlepšie a najprirodzenejšie podmienky pre ich zvieratá, aby sa cítili čo najpohodlnejšie, keď sa už nenachádzajú vo voľnej prírode. Dúfame, že si to pracovníci v Harbinskom parku uvedomia a tigre už nebudú v budúcnosti takto trpieť, len kvôli ich pohodlnosti a kvôli pobaveniu návštevníkov.

Pozri aj: Toto video ukazuje, že aj zvieratá sú k sebe kruté. Vydry utopili opicu v newyorskej ZOO

interez.sk (mmm), metro.co.uk
0
Komentovať (0)