Foto: TASR/ AP

Jeho účasť bude jasná zrejme až tesne pred začiatkom zápasu.

V pondelkovom úvodnom zápase na futbalovom šampionáte si francúzsky útočník Kylian Mbappe zlomil nos. Stalo sa tak po tom, ako pri hlavičke narazil do ramena brániaceho rakúskeho hráča Dansa. Ihrisko okamžite opustil a prezident Francúzskej futbalovej reprezentácie uviedol, že dostane masku, vďaka ktorej sa bude môcť vrátiť do hry. 

Maska je proti pravidlám

To, či dnes nastúpi proti Holandsku, je ale stále otázne. Aj keď sa zúčastnil tréningu, na tvári mal masku, ktorú UEFA nepovoľuje nosiť. Aspoň nie v podobe, akú mal hráč na tvári, teda s francúzskou trikolórou a kohútom s dvoma hviezdami.

Ako informoval Šport.sk, podľa francúzskych médií maska porušuje predpisy UEFA a ak chce Mbappe proti Holanďanom nastúpiť, musí ju vymeniť za jednofarebný variant.

„Zdravotnícke pomôcky nosené na hracej ploche musia byť jednofarebné a nesmú byť identifikované s tímom alebo výrobcom,“ uvádza sa v predpisoch futbalovej asociácie.

Otáznik visiaci nad jeho účasťou zatiaľ nezmazalo ani Francúzsko. Reprezentačný tréner Didier Deschamps sa vo štvrtok vyjadril neurčito. „Či by mohol byť zajtra (v piatok 21. júna) k dispozícii, uvidíme. Urobíme všetko pre to, aby bol na zápas pripravený.“ 

Antoine Griezmann, spoluhráč, uviedol, že nos je už menej opuchnutý, no do poslednej chvíle zrejme nebude jasné, či útočník na trávnik nastúpi.

Uložiť článok

Najnovšie články