Ilustračné foto: maxpixel.net

NASA túto sobotu očakáva prelet troch obrovských asteroidov, ktoré budú veľmi blízko našej planéty.

Už túto sobotu preletí, v tesnej blízkosti našej Zeme, trio obrovských asteroidov. Vedci z vesmírnej spoločnosti NASA predpovedajú, že najväčší z nich, ktorého názov je 2018 VR1, bude veľký približne tridsať metrov, čo je priemerná veľkosť veľryby Vráskavca obrovského.

Článok pokračuje pod videom ↓

Aj napriek tomu, že NASA očakáva veľmi blízky prelet asteroidov, voľným okom ich určite neuvidíte. Na to, aby ste ich mohli vidieť by ste potrebovali satelit, pretože sú mimo dosah amatérskych zariadení.

Foto: Pixabay (ilustračné)

A kedy budú vlastne asteroidy prelietať okolo našej planéty? Prvé dva, menšej veľkosti, budú prelietať okolo Zeme približne o 15:03 nášho času. Tieto vesmírne objekty budú od našej planéty vzdialené približne 1 386 771 kilometrov. Asteroidy majú veľkosť od 13 do 28 metrov a neočakáva sa, že by mohli zasiahnuť našu planétu.

Len 16 minút po týchto dvoch menších asteroidoch bude prelietať okolo Zeme najväčší, 2018 VR1. Jeho vzdialenosť od Zeme bude väčšia, približne 5 miliónov kilometrov, čo je veľmi uspokojujúca vzdialenosť vzhľadom na jeho veľkosť, ktorá je približne 30 metrov.

nasa.gov

Konečný a najbližší prelet asteroidu VX1 bude približne o 17:21 nášho času, kedy vzdialenosť tohto objektu bude len 381 474 km. To znamená, že bude bližšie ako Mesiac.

Kým sa nám tieto vzdialenosti zdajú byť obrovské, NASA ich klasifikuje ako veľmi blízke. Treba si totižto všimnúť, že to, čo sa nám zdá veľmi ďaleko, niekoľko tisíc až miliónov kilometrov vzdialené, je vo vesmírnom poňatí veľmi blízko k Zemi.

dailymail.co.uk

Najnovšie články