Ležanie v posteli

Foto: Unsplash.com

Vesmírna spoločnosť NASA je známa tým, že robí rôzne výskumy, do ktorých je často zapájaná aj verejnosť. Najnovší výskum, ktorý NASA robí, si takisto vyžaduje "smrteľníka" a môžete ním byť pokojne aj vy.

Ak si aj vy chcete pripísať sumu 16 500 € na svoj účet, mali by ste sa uchádzať o miesto v najnovšom výskume, ktorý je vykonávaný známou vesmírnou spoločnosťou NASA. Výhodou je, že sa naozaj veľa nenarobíte.

Článok pokračuje pod videom ↓

Výskum, ktorý NASA usporadúva, sa dá pochopiť veľmi jednoducho. Trvať bude celkovo 79 dní, ktoré sú rozdelené na jednotlivé fázy. Prvých päť dní je na to, aby ste sa zoznámili so svojou úlohou a celkovo aj s prostredím, ďalších 60 dní je len ležanie v posteli a oddychovanie a následne 14 dní ďalšieho oddychu, s ktorými už prichádzajú aj špeciálne rehabilitácie, ktoré majú človeka pripraviť na to, aby sa mohol vrátiť späť do svojho bežného života.

Ak by ste mali záujem o takýto oddych, no neviete si predstaviť, čo by ste robili, základné veci, ktoré robíte pri oddychu aj teraz, ako čítanie kníh či sledovanie filmov a seriálov je povolené. Rovnako by mala byť povolená aj účasť na kurzoch, aby ste sa naučili niečo nové a využili tak tento čas aj produktívne.

To, ako využijete voľný čas, je na vás. Podmienkou je však to, aby ste počas spomínaných 60 dní oddychu robili všetko v horizontálnej polohe. A keď sa hovorí všetko, tak sa tým myslí úplne všetko. Od jedenia cez sprchovanie až po toaletu.

Do tejto štúdie s názvom Artifical Gravity Bed Rest Study, ktorú robí NASA v spolupráci s German Aerospace Centre (DLR), hľadajú vedci ženy vo veku od 24 do 55 rokov. Účastníci, ktorí sa tohto výskumu zúčastnia, budú ubytovaní v jednej izbe, v ktorej sa bude udržovať konštantná teplota.

Po celý čas štúdie budú účastníci pod dohľadom profesionálov, ktorí sa postarajú aj o to, aby celodenné ležanie neviedlo k veľmi rýchlemu a jednoduchému priberaniu. Jedlá budú navrhnuté tak, aby boli plné vitamínov a minerálnych látok, ktoré telo potrebuje, no na druhej strane nebudú príliš vysoko kalorické.

Na stránke štúdie sa píše: „Jedlá nie sú „špeciálne“ zdravé. Niekedy sa budú podávať palacinky alebo nejaké sladkosti, no všetko jedlo bude varené bez umelých sladidiel či konzervantov.“

Vedci chcú pomocou tejto štúdie zistiť, aké efekty má beztiažový stav na ľudské telo. Práve preto, okrem neustáleho ležania, budú účastníci štúdie podrobení niečomu, čo pripomína „ľudskú odstredivku“.  Na stránke štúdie sa ďalej píše: „Tento prístroj bude vytvárať umelú gravitáciu a takisto bude distribuovať telesné tekutiny späť do tela. „ Aj napriek tomu, že to neznie príliš lákavo, účastníci sa nemajú čoho obávať.

Ak teda chcete stráviť približne dva mesiace v posteli, nepotrebujete kontakt s inými ľuďmi a chcete si prilepšiť o 16 500 €, neváhajte a zaregistrujte sa do výskumu aj vy. Štúdia začína už v septembri.

ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články