Foto: twitter.com(Western Daily Press)/pixabay.com

Transgender žene zamietli odvolanie voči rozsudku. Svoj trojmesačný trest musí odsedieť v mužskej väznici.

Tara Hudson, 26 ročná transgender žena z britského mesta Bath, bola umiestnená do väznice pre mužov Bristole. Tu si musí odsedieť 12-týždňový trest za napadnutie. Mala byť ale skutočne umiestnená do zariadenia pre mužov?

Tara Hudson je „pekný kvietok“. Iba tri týždne po tom, čo bola podmienečne prepustená, dopustila sa ďalšie trestného činu.

Na jej obranu sa spustila celonárodná kampaň, ktorú podporujú tisícky ľudí. O jej prípade informovali aj mnohé médiá.

Pri prejednávaní jej odvolania na Bristolskom korunnom súde sudca žiadal, aby porota a väzenstvo zvážili, kde si táto transgender žena odslúži trest.

Llwelyn Sellick, bristolský zapisovateľ, sa vyjadril, že trestný register Tary Hudson je znepokojujúci a figurujú na ňom viaceré napadnutia. Zároveň dopĺňa: „Nie súd, ale inštitúcie väzenstva rozhodujú o tom, kde sa má trest odslúžiť.“

 

Petíciu, aby transgender ženu premiestnili do ženskej väznice, podpísalo až 140 tisíc ľudí. Podľa jej zástancov inak hrozí Tare sexuálne násilie.

Hudson v minulosti podstúpila operáciu na zmenu pohlavia a celý svoj dospelý život žije ako žena. Legálne je však stále považovaná za muža. Make-up umelkyňu minulý piatok uväznili potom, ako sa priznala, že úderom hlavou napadla barmana v meste Bath a poškodila mu chrup. Útoku sa dopustila iba tri týždne po tom, ako ju podmienečne prepustili za iný trestný čin, a tak súd rozhodol, že závažnosť skutku si vyžaduje jej uväznenie.

Tara Hudson si trest odsedí vo väznici HMP Bristol spolu s ďalšími 600 mužmi.

Pozri aj: Homosexuálni manželia čakajú prírastok do rodiny. Neobvyklé tehotenstvo si však užíva muž

unilad.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)