Odpadky na pláži

foto: Pixabay

Pod pojmom jarné prázdniny si každý predstavuje niečo iné.

Niekto sa vyberie do hôr, niekto k moru a niekto ich preleňoší doma. Joshua z Atlanty však nepatrí ani do jednej z týchto skupín. Jarné prázdniny síce strávil na Miami, rozhodol sa však, že pomôže prírode a pozbiera z pláže čo najviac odpadkov.

Odpadky po turistoch

Pláže Miami sú známe tým, že počas prázdninových týždňov, či už jarných alebo letných, sa tu schádza obrovské množstvo mladých ľudí. Chcú si užiť nielen slnečné lúče, ale aj nejaký ten večierok. Joshua Caraway má len 19 rokov, no už teraz si veľmi dobre uvedomuje, aký neporiadok po sebe turisti zanechávajú, a aký negatívny dopad to má na životné prostredie. Namiesto ležania na pláži sa preto rozhodol, že pozbiera odpadky, ktoré po sebe iní zanechali.

Kamaráti pomôcť odmietli

Stačilo jediné sobotňajšie poobedie na to, aby odpadkami zaplnil tri vrecia. Aj keď si mohol užívať prázdniny a nič nerobiť, rozhodol sa, že predsa len pomôže najlepšie, ako vie. Na výlet Joshua nešiel sám, skupinku priateľov sa mu však k dobrému skutku presvedčiť nepodarilo. V rozhovore pre WSVN sa vyjadril, že keď priateľov požiadal, aby mu so zbieraním odpadkov pomohli, pozerali na neho ako na blázna a účasť odmietli.

Pochvala od policajtov

Našťastie, Joshuovo správanie neostalo nepovšimnuté a na svojom Twittri sa Paul Acosta, ktorý stojí na čele miestneho policajného oddelenia vyjadril nasledovne: „Namiesto toho, aby sa zabával s priateľmi, užíval si pláž a hudbu, zbiera chlapec odpadky. Opýtal som sa, prečo, na čo mi odpovedal, že má rád prírodu a zvieratá a rád by sa postaral o to, aby mali domov, aký si zaslúžia.“

Zaslúži si uznanie

Úrady sa chceli Joshuovi poďakovať za to, ako skvele sa zachoval. Rozhodli sa teda, že ho pozvú na policajné oddelenie, aby si tam prevzal čestné ocenenie. Joshua však slušne odmietol a na ďalší deň sa spolu s priateľmi vrátil domov do Georgie. Acosta sa však rozhodol, že to predsa len nenechá len tak a pochvalu zverejnil na sociálnej sieti. Čoskoro mal jeho príspevok množstvo pozretí a reakcií a na krátky čas sa dokonca skupinka turistov rozhodla, že sa k čisteniu pláže taktiež pripoja.

V poslednom čase zaplavujú médiá zábery, na ktorých je jasne vidieť, v akom katastrofálnom stave ľudia zanechali nielen pláže v Miami, ale po celom svete. Keď sa najbližšie vyberiete do prírody, myslite na to, že nie sme sami, kto túto planétu obýva, nie sú to však zvieratá, ktoré ju ničia, ale človek.

goodnewsnetwork
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )